Nie przyjmujemy, Jurek, twojej dymisji (foto)

Wydarzenia

Nie przyjmujemy, Jurek, twojej dymisji (foto)

15.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- z mocą podkreśla wyszkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i apeluje do mieszkańców Wyszkowa o podpisywanie listu popierającego i wspierającego Jurka Owsiaka, który w poniedziałek 14 stycznia złożył dymisję z funkcji prezesa fundacji.
List został odczytany we wtorek, w obecności członków wyszkowskiego sztabu WOŚP oraz osób, które nieprzerwanie od 1994 r. angażują się w akcję. - Po raz pierwszy spotykamy się podczas WOŚP, ponieważ to Jurek Owsiak potrzebuje naszej pomocy, a nie my jego - spotkanie rozpoczął szef sztabu Leszek Marszał. - Chcielibyśmy powiedzieć, że nie zgadzamy się z jego decyzją. Nie przyjmujemy, Jurek, twojej dymisji. Obiecałeś nam, że będziemy grali do końca świata i o jeden dzień dłużej. WOŚP bez ciebie to jak organizm bez serca. Orkiestra to czerwone okulary na nosie Jurka Owsiaka i nikogo innego. Nie chcemy, żeby zwyciężyło zło i zwracamy się z apelem do mieszkańców Wyszkowa. 
List odczytał Tomasz Abramczyk:
"Drogi Jurku, nauczyłeś nas, że nie ma spraw i sytuacji beznadziejnych, że zawsze trzeba walczyć, że dobro zwycięża, że, gdy się jest razem, można wszystko. Dlatego dzisiaj my, wieloletni członkowie Twojej Orkiestry, zbudowani jej wartościami, prosimy Cię zostań.
Pewnie każdy na Twoim miejscu miałby dość. Każdy, ale nie Ty. To Ty, Jurek, wychowałeś wolontariuszy WOŚP, także naszych, Magdę, Asię, Marcina, wielu, wielu innych. Oni czerpią z Ciebie, Ty jesteś ich autorytetem. Oni Cię potrzebują, my Ciebie potrzebujemy, Wyszków i Polska Ciebie potrzebuje. Dlatego prosimy Cię, zostań.
Małym pacjentom, ale i tym dużym też, tym, dla których przez 27 lat zbieraliśmy pieniądze, dawaliśmy nie tylko sprzęt ratujący życie. Dawaliśmy także nadzieję ratującą życie. Ty jesteś uosobieniem tej nadziei. Zostań, bo bez Ciebie będzie trudniej. Bo bez Ciebie to już nigdy nie będzie ta sama Orkiestra. Przez całe lata pracowaliśmy dla niej z wiarą w to, że warto, że trzeba, że radością jest pomagać - Ty byłeś prowadzącym… Tak wiele mamy jeszcze razem do zrobienia…
Mówiłeś w ubiegłym roku w Wyszkowie: robimy rzeczy, które wprawiają w zdumienie ludzi na całym świecie. Róbmy je więc dalej, konsekwentnie, odważnie mimo wszelkich przeciwności. Bo warto, bo tak trzeba. Ale do tego potrzebny jesteś Ty, Jurek Owsiak, nasz autorytet, nasz przyjaciel, nasz lider, nasza tarcza, nasz mur, nasze światełko w tunelu. Nie zabieraj tego światła, bo i tak go coraz mniej.
Dlatego prosimy Cię, Jurku, zostań. My nie przyjmujemy Twojej dymisji."
List można podpisywać do końca tygodnia. - Prosimy o pomoc wolontariuszy, by dotrzeć z tym listem do jak największej liczby mieszkańców Wyszkowa. W weekend będziemy w galeriach handlowych - zapowiedział Leszek Marszał. - Zostanie wyłożony w miejscach użyteczności publicznej, urzędzie miejskim, WOK Hutnik, w jednostkach, które wspierają WOŚP. Do pobrania będzie ze strony gminy Wyszków. W poniedziałek zliczymy wszystkie podpisy i zawieziemy do siedziby fundacji.
- Z prośbą, aby rada fundacji nie przyjmowała decyzji prezesa zarządu - dodał Tomasz Abramczyk.
WTBS - wynajem garażu (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jubileusz szpitala (foto)

Jubileusz szpitala (foto)

3 października 2018 r. Szpital Powiatowy w Wyszkowie rozpoczął obchody jubileuszu 55-lecia. Potrwają do 18 października. - Dziękuję wszystkim, którzy wciągu tych 55 lat przyczynili się i nadal przyczyniają się do sukcesu naszego szpitala – podkreśliła dyr. Cecylia Domżała. 
Część oficjalna jubileuszu odbyła się w Gościńcu pod Jesionem. Uczestniczyli w niej pracownicy szpitala, obecni i emerytowani oraz wielu gości; samorządowcy różnych szczebli, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek.
zobacz więcej
Ekologia w Polsce, czyli na czym polega nurt ZERO WASTE?

Ekologia w Polsce, czyli na czym polega nurt ZERO WASTE?

Zastępowanie plastikowych słomek w restauracjach bambusowymi, dopłaty za siatki na zakupy z tworzyw sztucznych, czy konieczność segregowania śmieci to tylko niektóre z przejawów rozwoju ekologii w Polsce. Do grona sposobów dbania o planetę dołącza modna w ostatnim czasie ideologia ZERO WASTE. Nurt ten doczekał się wielu wyznawców, którzy twierdzą, że da się żyć i... nie produkować śmieci. Jak to możliwe?
zobacz więcej
SpoKREWnieni służbą (foto)

SpoKREWnieni służbą (foto)

15 marca w Wyszkowie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, w której wzięli udział strażacy z powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Jubileusz Wyszkowskiego Domu Seniora (foto)

Jubileusz Wyszkowskiego Domu Seniora (foto)

Jubileusz 30-lecia hucznie obchodził Dom Dziennego Pobytu „Senior” w Wyszkowie.  Uroczyste dwudniowe obchody rozpoczęła w sobotę gala jubileuszowa w WOK „Hutnik”. W niedzielę w ogrodzie przy DDP odbył się piknik.
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku