Nie dostałeś cegiełki? Zgłoś się na policję

Wydarzenia

Nie dostałeś cegiełki? Zgłoś się na policję

13.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Prokuratura i policja prowadzą postępowanie w sprawie niezgodnych z prawem praktyk stosowanych w wyszkowskim szpitalu. Chodzi o cegiełki, za które w poradniach specjalistycznych można było ominąć długą kolejkę. Osoby, które cegiełkę wykupiły, ale jej nie otrzymały, proszone są o zgłaszanie się do wyszkowskiej komendy.
Po nagłośnieniu praktyk w programie TVN „Uwaga”, szpital zrezygnował ze sprzedaży cegiełek, którą prowadził od 2003 r. Dyrekcja poinformowała również o wewnętrznym postępowaniu wyjaśniającym, „w trakcie którego okazało się, iż przyjęte w tych konkretnych przypadkach środki finansowe nie zostały wpłacone do kasy szpitala, a tym samym nie zostały rozliczone”, a „działania pielęgniarki koordynującej były działaniami samowolnymi, które odbywały się bez wiedzy i zgody dyrekcji i bezpośrednich przełożonych”.
Sprawa została skierowana do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, czynności wykonuje wyszkowska policja. „W związku z prowadzonym śledztwem w sprawie zakupu cegiełek przez pacjentów przychodni przyszpitalnej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Społecznej w Wyszkowie prosimy osoby, które wpłaciły pieniądze na cegiełkę, a jej nie otrzymały o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie dzwoniąc na numer tel. 29 743 6231 lub osobiście ul. Kościuszki 13, pokój 208” – czytamy w komunikacie policji.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom