Wydarzenia

1 / 6

Nauka i poznawanie świata (foto)

07.10.2016
autor: Ewa Elward
W Zespole Szkół nr 1 goszczą studenci z Rumunii, Indii i Meksyku, którzy w ramach projektu PEACE uczestniczą w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, spotykają się z uczniami. Poznają też Wyszków i jego okolice.
Abhishek Pandey z Indii, Raluca Nica z Rumunii oraz Larissa Rodríguez García z Meksyku z opiekunką Kamilą Wróbel spotkali się z dyrekcją szkoły, starostą Bogdanem Pągowskim, naczelnikiem wydziału edukacji Krzysztofem Arbaszewskim oraz uczniami: Aiszą, Agatą i Krystianem. Przyjechali z ramienia międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Spotykali się z uczniami w klasach, spędzali wspólnie popołudnia, uczestniczyli w zajęciach.
– Chciałbym, żeby ten tydzień pobytu w Wyszkowie w naszej szkole dostarczył wam masę dobrych wrażeń – mówił dyrektor ZS1 Marian Popławski. – Poszukujcie tego, co można przenieść do swoich miejsc zamieszkania, rodzin. 
– Miło was gościć w powiecie wyszkowskim, to niecodzienne spotkanie dla obu stron – dodał starosta Pągowski.
Larissa oznajmiła, że chętnie w pracowni gastronomicznej ugotuje danie meksykańskie. Raluca, mimo że kuchnia rumuńska jest zbliżona do polskiej, też przygotuje rumuński specjał. Abhishek, chętnie dzielił się wrażeniami ze swoich licznych podróży, odwiedził ok. 30 krajów.
Wizytę sfinansowano ze środków Rady Rodziców ZS1. Szkoła już nie pierwszy raz gości wolontariuszy z AIESEC. Projekt PEACE służy dialogowi międzykulturowemu. W jego ramach studenci z różnych stron świata prowadzą zajęcia z młodzieżą, umożliwiając kontakt z tzw. żywym językiem oraz poznawanie innych nacji.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020