Nauczyciele szykują się do strajku

Wydarzenia

Nauczyciele szykują się do strajku

26.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Związek Nauczycielstwa Polskiego przygotowuje się do strajku. Trwa etap rokowań, podczas którego dyrektorzy większości szkół i przedszkoli na terenie powiatu wyszkowskiego podpisali protokoły rozbieżności.
Ogólnopolski ZNP postuluje m.in. wycofanie zmian systemowych dotyczących nowego ustroju szkolnego oraz zwiększenie nakładów na oświatę, w tym podwyżki wynagrodzeń pracowników oświaty. – Chodzi głównie o zapisy w ustawach, które mogłyby doprowadzić do prywatyzacji polskiej oświaty, a o tym rzadko się mówi – dodaje prezes ZNP w powiecie wyszkowskim Maciej Wójcik.
Adresatem oczywiście jest rząd, ale według prawa stroną sporu zbiorowego mogą być jedynie szkoły. Dlatego to dyrekcje biorą udział w rokowaniach, choć postulatów spełnić nie mogą. ZNP weszło w spór z większością szkół i przedszkoli w powiecie wyszkowskim, wszystkimi, gdzie pracują związkowcy. W powiecie do ZNP należy ok. 600 nauczycieli.
Po mediacjach przyjdzie czas na referendum strajkowe. Ogólnopolskie władze związku szacują, że do strajku może dojść nie wcześniej niż w marcu. Czy również wyszkowscy nauczyciele są skłonni do niego przystąpić? – O tym jeszcze rozmawiamy – wymijająco odpowiada Maciej Wójcik.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom