Nastolatek spowodował wypadek

Wydarzenia

Nastolatek spowodował wypadek

03.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
17-latek stracił panowanie nad skuterem i wywrócił pojazd. Do szpitala trafiła ranna małoletnia pasażerka. Chłopak nie posiadał uprawnień do kierowania.
 
Do wypadku doszło w niedzielę 2 sierpnia o godz. 21.35 na drodze gruntowej w Stasinie (gmina Długosiodło). Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 17-letni mieszkaniec gminy Długosiodło nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad motorowerem i wywrócił jednoślad. Z obrażeniami ciała do szpitala została przetransportowana małoletnia pasażerka, mieszkanka Marianowa.
Nastolatek nie posiadał uprawnień do kierowania skuterem. Z uwagi na to, że ma już skończone 17 lat, zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowie jako osoba dorosła.
W tym roku to już kolejny wypadek spowodowany przez nieletniego, który bez uprawnień wsiada na motorower lub motocykl. - Również w większości przypadków jednoślady są prezentem od rodziców. Warto pamiętać, aby nasze prezenty były przemyślane i bezpieczne - dodaje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom