Nasi stypendyści premiera

Wydarzenia

Nasi stypendyści premiera

24.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Dziesięcioro uczniów z wyszkowskich szkół ponadgimnazjalnych będzie otrzymywało w tym roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 23 listopada w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.
W sumie stypendia odebrało 49 najlepszych uczniów szkół podlegających ostrołęckiej Delegaturze Kuratorium Oświaty. W tym gronie znaleźli się uczniowie naszych szkół:
  • Natalia Archacka i Katarzyna Szczerba z Zespołu Szkół nr 3
  • Wioletta Dyga i Magdalena Madyda z ZDZ Centrum Kształcenia
  • Kinga Mackiewicz i Anita Wygryz z Zespołu Szkół nr 1
  • Sara Milczarczyk i Mateusz Powierza z Zespołu Szkół nr 2
  • Mateusz Majewski z I Liceum Ogólnokształcącego
  • Magdalena Skwara z Zespołu Szkół w Zabrodziu.
fot. ILO
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W lepszej sytuacji niż inne szkoły

W lepszej sytuacji niż inne szkoły

Spotkanie z zastępcą burmistrza Anetą Kowalewską i naczelnikiem wydziału edukacji Sławomirem Cieślakiem, które odbyło się 26 października w Zespole Skół na Polonezie, nie  przyciągnęło wielu osób. Oprócz dyrekcji i reprezentacji pedagogów obecna była niewielka grupa rodziców. Reforma oświaty, jeden z tematów spotkania, wzbudza wszędzie emocje.  – U państwa, widzę, na razie nieco mniejsze – zauważyła zastępca burmistrza. – Pewnie dlatego, że zespołów szkół dotyczy w mniejszym stopniu.
zobacz więcej
Wypadek na krajówce. Sześcioro rannych (foto)

Wypadek na krajówce. Sześcioro rannych (foto)

Sześć osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala po wypadku, do którego doszło w piątek 20 lipca na drodze krajowej nr 62 w Kręgach Nowych.
zobacz więcej
W lesie jak w domu (foto)

W lesie jak w domu (foto)

W III Turnieju wiedzy o lesie, zorganizowanym 19 maja przez Nadleśnictwo Wyszków, uczestniczyło 96 osób. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe grupy – 10 z gimnazjów i 22 ze szkół podstawowych. Okazało się, że najwięcej wiedzą o lesie uczniowie szkoły podstawowej w Długosiodle i Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Te dwie drużyny oprócz atrakcyjnych nagród i dyplomów dostały dodatkowo… drewniany jeże. 
zobacz więcej
Pracowity czas dla strażaków

Pracowity czas dla strażaków

Panujące od kilku dni plusowe temperatury oraz duże nasłonecznienie sprawiają, że znacznie wzrosła liczba interwencji związanych z gaszeniem pożarów pozostałości roślinnych. Tylko w dniach 4 - 9 kwietnia na terenie powiatu miało miejsce 38 pożarów traw (dla porównania przez ponad 2 miesiące, od 1 lutego do 9 kwietnia - 79 zdarzeń).
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche
Bricomarche