Naprawa agregatów prądotwórczych - Jak wygląda okiem fachowca?

Wydarzenia

Naprawa agregatów prądotwórczych - Jak wygląda okiem fachowca?

19.12.2018
autor: Red.
Nawet najlepszy agregat prądotwórczy z czasem może zacząć szwankować. Zarówno w przypadku drobnej usterki, jak i poważniejszej awarii z pewnością niezbędna będzie pomoc specjalistów.

Serwis agregatów prądotwórczych

Awaria agregatu prądotwórczego jest sporym problemem i może uniemożliwić prace na budowie, prace w gospodarstwie rolnym, organizację imprezy plenerowej czy wyjazd na działkę.

Oczywiście taka sytuacja z pewnością będzie nas kosztowała sporo nerwów, ale nie możemy dać ponieść się emocjom, a im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej. Porządny serwis agregatów z pewnością sprawnie rozwiąże nasz problem.

Wiele firm zajmuje się zarówno konserwacją, jak i gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym serwisem powyższych urządzeń, podpowiadamy, że zwarto korzystać z takich usług. Kontrola stanu technicznego agregatu sprawi, że wszelkie usterki będą naprawiane na bieżąco, a my unikniemy przykrych niespodzianek.

Co więcej, drobna usterka, którą sprawnie naprawimy nie przerodzi się w poważną i kosztowną w naprawie awarię.

Jak wygląda naprawa agregatów

Zanim fachowiec zacznie cokolwiek naprawiać musi dokładnie zdiagnozować przyczynę awarii. Wszystko rozpoczyna się więc od przeprowadzenia dokładnego przeglądu i skontrolowania stanu agregatu.

Podczas przeglądu sprawdzone zostają między innymi takie kwestie jak działanie układu prądotwórczego, praca silnika, poprawność działania zasilania, amortyzatory agregatu,układ SZR, przeprowadzona zostaje też analiza układu pomiarowego.

Po przeprowadzeniu dokładnego przeglądu i znalezieniu usterki nadchodzi czas na naprawę agregatu. Warto wspomnieć również o tym, że dobry warsztat powinien dysponować różnego rodzaju częściami zamiennymi, częściami eksploatacyjnymi oraz płynami eksploatacyjnymi – dzięki czemu czas naprawy skrócony zostaje do minimum, a klient szybko może cieszyć się sprawnie działającym urządzeniem.

Co więcej, niektóre warsztaty proponują zarówno części oryginalne jak i nieco tańsze zamienniki, które również dobrze spełniają swoją funkcję, a obniżają nieco koszty naprawy.

Najczęstsze usterki i awarie agregatów

Wśród najczęstszych napraw, które wykonywane są w warsztatach znajdują się między innymi wymiana różnego typu części mechanicznych, kontrola a jeśli jest taka potrzeba wymiana akumulatorów oraz remonty silnika. Istotna jest również bieżąca obsługa, na przykład wymiana płynów eksploatacyjnych oraz filtrów.

Oczywiście regularna konserwacja agregatu prądotwórczego, wymiana płynów eksploatacyjnych, przeglądy znacznie zwiększą żywotność urządzenia.

Który warsztat wybrać?

Agregat prądotwórczy to dość drogie urządzenie, jego naprawa również może być kosztowna, watro więc oddać agregat w ręce prawdziwych fachowców, którzy mają specjalistyczną wiedzę, najlepiej popartą doświadczeniem oraz dysponują nowoczesnym warsztatem, który dodatkowo usprawni i podniesie jakość ich pracy. Podpowiadamy, że godna uwagi jest oferta firmy Wa-tech, która zajmuje się zarówno naprawą, jak i serwisem agregatów.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane