Najlepsi w garnizonie (foto, wideo)

Wydarzenia

Najlepsi w garnizonie (foto, wideo)

30.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot: KWP Radom, wideo: KPP Wyszków
Wyszkowscy seniorzy i policjanci zostali nagrodzeni za najlepszą inicjatywę na rzecz osób starszych. Projekt „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” realizowany był wspólnie przez Komendę Wojewódzką Policji i Narodowy Bank Polski.
 
Głównym celem przedsięwzięcia było zwiększenie świadomości osób starszych w obszarze finansowym i bezpieczeństwa, tj. w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanym drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej, w szczególności takich, na które narażeni są seniorzy.
Pierwszym etapem było dwudniowe seminarium szkoleniowe dla lokalnych liderów seniorów oraz funkcjonariuszy ds. profilaktyki społecznej. Omówiona została skala przestępczości oraz metody działania sprawców przestępstw popełnianych na szkodę osób 65+. Istotnym elementem w edukacji seniorów stanowi aktywizacja i integracja, dlatego w trakcie seminarium przeprowadzone zostały warsztaty, podczas których uczestnicy poznali m.in. zasady samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Drugim etapem było zorganizowanie przez drużyny, w skład których wchodził lider seniorów i policjant, szkolenia dla grup około 30 seniorów, na którym przekazywali wiedzę zdobytą w trakcie seminarium.
Trzeci etap to konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę na rzecz osób starszych. I miejsce zajęli st. sierż. Wioleta Szymanik oraz lider seniorów Edward Piasecki, reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie. II miejsce zajęli przedstawiciele Ostrowi Mazowieckiej i Żyrardowa.
Laureaci zostali nagrodzeni podczas uroczystości w Komendzie Wojewódzkiej Policji, w piątek 29 marca.

Jak wyglądała realizacja projektu w Wyszkowie, można zobaczyć na filmie.


 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom