Najładniejsze i najmądrzejsze dzieci w Polsce (foto)

Wydarzenia

Najładniejsze i najmądrzejsze dzieci w Polsce (foto)

27.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Odświętne stroje, hymn państwowy, sztandar szkoły, podniosła atmosfera – ślubowanie klas I w Szkole Podstawowej nr 1, w czwartek 26 października, było rzeczywiście ważną uroczystością. - To jedna z najważniejszych uroczystości szkolnych – podkreśliła dyr. Hanna Dziubiel.
- Za chwilę staniecie się pełnoprawnymi uczniami. Za 8 lat czeka was kolejna piękna uroczystość, kiedy będziecie żegnać mury naszej szkoły – zwróciła się do najmłodszych uczniów. Zaprezentowała im sztandar szkoły i krótko nawiązała do patrona - Adama Mickiewicza.
- Drodzy rodzice, państwa dzieci w rozpoczynają naukę z nową, 8-letnią podstawą programową. Przecierają szlaki - zauważyła. - Mam nadzieję, że będziecie z nami współpracowali, pomagali, wspierali, czasem powiecie coś krytycznie. My zrobimy wszystko, żeby edukacja była na jak najwyższym poziomie. Zresztą to najładniejsze i najmądrzejsze dzieci w Polsce.
„Najpiękniejszych dni w tej szkole, moc sukcesów” życzyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. Błogosławieństwa dzieciom udzielił proboszcz parafii św. Idziego ks. Roman Karaś. - Rozpoczynacie naukę w szkole, która od 15 lat jest w Klubie Przodujących Szkół – dodała przedstawicielka klubu Zofia Dawidzka. Życzenia pierwszakom złożyli również przedstawiciele rady rodziców i samorządu uczniowskiego.
Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu przez dyr. Dziubiel, pierwszaki otrzymały na pamiątkę książki i dyplomy, a od radnych miejskich słodycze. Rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków zachwyciły wspólnym programem artystycznym przygotowanym z wychowawczyniami Kingą Kajmą (kl. Ia), Anną Sieńkowską (kl. Ib) oraz Renatą Grodzicką i Katarzyną Skoczeń (kl. I c).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość