Nabór do szkół zakończy się 14 lipca

Wydarzenia

Nabór do szkół zakończy się 14 lipca

07.07.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. 5 lipca zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych klas. Do 14 lipca kandydaci mają czas, by potwierdzić wolę przyjęcia i dostarczyć oryginały świadectw do wybranych szkół. 
Do 14 lipca do godz. 12 kandydaci mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia – powinni dostarczyć do wybranych szkół oryginały dokumentów, dwa zdjęcia legitymacyjne, a w przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
W I Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida do 6 klas zostało zakwalifikowanych 168 kandydatów. Tylko w jednej klasie, matematyczno-geograficznej, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. – Dobre, wyniki, dobre świadectwa. Wiele osób już zostawiło oryginały świadectw – mówi zastępca dyrektora Wojciech Chaciński. 
W Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik komplet zakwalifikowanych kandydatów jest w klasie liceum bezpieczeństwo publiczne oraz w technikum w klasach o specjalnościach: technik logistyk i technik pojazdów samochodowych. Natomiast są wolne miejscach w klasach technikum o specjalnościach: spedytor, handlowiec, elektryk i informatyk. Można się też zgłaszać do klasy branżowej wielozoawodowej.
W Zespole Szkół nr 1 im. M. Skłodowksiej-Curie komplet kandydatów, wg listy zakwalifikowanych, jest do klasy liceum o profilu społecznym i do dwóch klas technikum: żywienia i grafiki komputerowej. Po kilka wolnych miejsc pozostało w klasach liceum: lingwistycznej – 6 i prawnej – 4 oraz klasach technikum: budowlanego – 5 i hotelarstwa – 7.  – Na dziś jest nieźle – ocenia w czwartek 6 lipca wicedyrektor Elżbieta Mańko – ale procedura naboru trwa do 14 lipca. Większość kandydatów już dostarczyła oryginały świadectw. Wydawane są też zaświadczenia lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. 
W Zespole Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego zostało zakwalifikowanych 161 kandydatów do 5 klas liceum: społeczno-ekonomicznej – 28 (najniższa liczba punktów z osiągnięć: 89,4), matematyczno-informatycznej – 26, lingwistyczno-humanistycznej – 28 (103,6p), menedżersko-turystycznej – 23 (58p). Największym zainteresowaniem cieszył się nowy kierunek – klasa prozdrowotno-przyrodnicza – aż 56 kandydatów (80,4p). – Będą dwie klasy – informuje dyr. Elżbieta Michalik. – W sumie osiem klas pierwszych.  
57 kandydatów zostało zakwalifikowanych do 2 klas technikum, o specjalnościach: technik ekonomista – 29 (90,6 p.) i technik informatyk – 28 
(101 p.)
- Jesteśmy okrutnie zadowoleni z naboru. Do niektórych klas zgłosiło się wielu kandydatów z bardzo dobrymi wynikami na świadectwie i z egzaminów gimnazjalnych, o czym świadczą najniższe liczby punktów w tych klasach. Mamy kandydatów także spoza naszego powiatu; pułtuskiego, węgrowskiego.  
W ZDZ CK będą trzy I klasy. – Przypuszczam, że będzie z naborem lepiej niż w ubiegłym roku, chociaż ogólnie mniej jest absolwentów gimnazjum w tym roczniku. Są jeszcze wolne miejsca, ale na pewno będą dwie klasy licealne; policyjna i pedagogiczna, a także klasa technikum fryzjerskiego, z elementami kosmetologii i wizażu.
Nie powstanie klasa Technikum Poligraficzno-Usługowego ze względu na brak zainteresowania. 
Zespół Szkół w Długosiodle otworzy jedną klasę branżową I stopnia wielozawodową. Chce się w  niej uczyć 13 osób, które już to potwierdziły. Jest jeszcze rekrutacja uzupełniająca, która rozpocznie się po ogłoszeniu 14 lipca do godz. 16 ostatecznych list przyjętych do szkół. Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona od 17 lipca do 7 sierpnia.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tragiczny wypadek w Trzciance. Krajową „ósemkę” lepiej omijać

Tragiczny wypadek w Trzciance. Krajową „ósemkę” lepiej omijać

W środę 7 lutego po południu doszło do tragicznego wypadku na przebudowywanej drodze krajowej nr 8. Jedna osoba zginęła na miejscu.
zobacz więcej
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników poprzez wysyłanie ich na kursy

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników poprzez wysyłanie ich na kursy

W dzisiejszych czasach potrzeby rynkowe zmieniają się w bardzo szybkim tempie, dlatego też zachodzi potrzeba nieustannego doszkalania swoich pracowników. Bardzo wiele firm, aby móc prowadzić rywalizację ze swoimi konkurentami i świadczyć usługi na coraz to wyższym poziomie wysyła swoich pracowników na profesjonalne szkolenia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy szkolenia są dobrym pomysłem na rozwój pracownika i zmotywowanie go do wydajniejszej pracy.
zobacz więcej
Żłobek: prywatne funkcjonują, a gminie się nie opłaci?

Żłobek: prywatne funkcjonują, a gminie się nie opłaci?

- dziwi się radny miejski Włodzimierz Gryz. Zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska przypomina, że gminny żłobek w Przedszkolu nr 1 przestał funkcjonować, ponieważ – z uwagi na wysokie koszty – nie było chętnych. Radni nieistniejący już żłobek wspominają doskonale, ale czy zdecydują się na ponowne powołanie placówki opiekuńczej dla najmłodszych wyszkowian?
zobacz więcej
Tchórzewski za Czartoryskiego

Tchórzewski za Czartoryskiego

W Wyszkowie po raz pierwszy zebrał się zarząd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości pod wodzą nowego przewodniczącego – Krzysztofa Tchórzewskiego (posła, ministra energii), który zastąpił Arkadiusza Czartoryskiego.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan