Na pielgrzymim szlaku (wideo)

Wydarzenia

Na pielgrzymim szlaku (wideo)

03.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewsk, fot. pielgrzymi
Dzień 3 sierpnia od lat był dla wyszkowskich pielgrzymów jednym z najważniejszych w roku, kiedy wyruszali na pielgrzymi szlak na Jasną Górę. W tym roku - ze względu na epidemię - Piesza Pielgrzymka Łomżyńska ma charakter sztafety. Od 3 do 5 sierpnia podążają w niej pielgrzymi z Wyszkowa.
 
W tym roku Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę odbywa się w znacznie okrojonym zakresie. Grupa liczy zaledwie kilka osób, a jej skład codziennie się zmienia. 
Co roku w pierwszych tygodniach sierpnia setki tysięcy pielgrzymów z całej Polski, w tym także z naszej diecezji podążały drogami naszej Ojczyzny na Jasną Górę do tronu Maryi, Matki i Królowej. W tym roku również, kontynuując piękną i cenną tradycję, chcemy podjąć się pielgrzymowania. Warunki epidemiczne i związane z tym wymogi sanitarne oraz bezpieczeństwo zarówno pątników, jak i mieszkańców terenów, przez które przechodziliśmy, obligują nas do zmiany formuły pielgrzymki” - w przedpielgrzymkowym komunikacie napisał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.
Pielgrzymi z Wyszkowa „dyżurują” od poniedziałku (wyruszyli z Sadownego) do środy, a przewodniczą im księża Karol Skrodzki i Emil Sasinowski z parafii św. Idziego oraz Paweł Perkowski z parafii św. Rodziny. - Mimo że jest nas tak mało, to - jak zawsze w drodze do Jasnogórskiej Pani - modlimy się w powierzonych nam intencjach - zapewnia ks. Karol. - Jednocześnie gorąco zachęcamy do duchowego pielgrzymowania w grupach białych.
Wszystkie wyszkowskie parafie zapraszają duchowych pielgrzymów na Apele Jasnogórskie codziennie o godz. 21.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konsultacje w sprawie kart wyborczych

Konsultacje w sprawie kart wyborczych

W czwartek 22 czerwca o godz. 17 w urzędzie miejskim (I piętro, sala 144A) odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie projektów kart do głosowania w wyborach samorządowych w 2018r.
zobacz więcej
Opieka medyczna, ale prawie jak w domu (foto)

Opieka medyczna, ale prawie jak w domu (foto)

Codzienna opieka medyczna i rehabilitacja, wsparcie psychologów, a także, co nie mniej ważne, domowa atmosfera i ciekawe spędzanie czasu – to oferta Dziennego Domu Opieki Medycznej „Akacja”, niedawno powstałego w Wyszkowie z myślą o osobach niesamodzielnych. Oferta, co warte podkreślenia, bezpłatna.
zobacz więcej
Po prostu weszli, zagadali, okradli

Po prostu weszli, zagadali, okradli

Mimo licznych apeli o ostrożność wciąż dochodzi do oszustw na seniorach. Złodzieje wykorzystują ich naiwność, działają w wyjątkowo bezczelny sposób. Tydzień temu na 9 tys. zł okradziona została 79-letnia mieszkanka jednego z wyszkowskich osiedli. Policja zatrzymała jedną osobę zamieszaną w kradzież.
Podobnych przypadków nie brakuje w sąsiednich powiatach, oszustw na opiekę społeczną, służbę rolną, rodzinę, a nawet… powołania kapłańskie.
zobacz więcej
Awantura na spotkaniu z Krystyną Pawłowicz (foto)

Awantura na spotkaniu z Krystyną Pawłowicz (foto)

Tak wielkich emocji nie wzbudziło chyba jeszcze żadne spotkanie z politykiem, jak środowe (15 marca) z Krystyną Pawłowicz. Doszło do awantury między sympatykami Prawa i Sprawiedliwości a przedstawicielami opozycji. Atmosfera była tak gorąca, że organizatorzy zdecydowali się wezwać policję.
zobacz więcej
Zitcom