Na boisko, sadzonki i ścieżkę przyrodniczą

Wydarzenia

Na boisko, sadzonki i ścieżkę przyrodniczą

04.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Gmina Wyszków wystąpiła o dofinansowanie budowy boiska na osiedlu przy ul. Prostej, zakup sadzonek na pl. Miejski i budowę ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej przy Przedszkolu nr 2.
 
O środki na budowę boiska wielofunkcyjnego (o wym. 22 x 30 m) na osiedlu Prosta, gmina aplikuje w ministerstwie sportu, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. W planach jest budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o pow. 660 m2 przeznaczonego do rozgrywania meczów piłki nożnej, piłki ręcznej oraz mini koszykówki, montaż urządzeń sportowych i wyposażenia parkowego, m.in. bramko-koszy, ławek, koszy na śmieci, piłkochwytu. Boisko powstałoby przy niedawno wybudowanym placu zabaw. Planowany termin realizacji: listopad 2019 r. – listopad 2020 r., całkowity koszt zadania - 704,8 tys. zł, wnioskowana kwota dotacji - 232,6 tys. zł.
Z wnioskiem o dofinansowanie Wyszków wystąpił również do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Stara się o środki na zakup sadzonek drzew i krzewów na plac Miejski. Zakłada posadzenie 5371 szt. sadzonek drzew i krzewów (iglastych i liściastych) oraz żywopłotów. Planowany termin zakończenia zadania: maj 2019 r., koszt - 135 tys. zł, wnioskowana kwota dotacji - 79,6 tys. zł.
Z WFOŚiGW gmina stara się również o dofinansowanie budowy ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej przy Przedszkolu nr 2. Ścieżka ma składać się z 12 tablic edukacyjnych. Wykorzystana będzie do przeprowadzenia dwóch warsztatów edukacyjnych dla 629 dzieci z grup 4-6-latków z wszystkich przedszkoli publicznych z terenu gminy Wyszków.
Planowana realizacja: czerwiec – październik 2019 r., koszt - 58,5 tys. zł, wnioskowana dotacja - 50 tys. zł.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane