Myślimy o dobrych nauczycielach naszego narodu (foto)

Wydarzenia

Myślimy o dobrych nauczycielach naszego narodu (foto)

10.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
W przejmujący sposób środowisko szkolne 7 listopada wspominało zmarłych wyszkowskich nauczycieli. Uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Wojciecha przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
Podniosłą atmosferę podkreślała obecność pocztów sztandarowych szkół podstawowych i średnich. Uczestników Mszy św., m.in. władze miasta i powiatu, dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli, powitał ks. proboszcz Roman Karaś.
- W ostatnich dniach wspominamy tych, których nie ma już wśród nas, modlimy się za zmarłych, którzy byli dla nas ważni. Śmierć nie jest końcem, a bramą; Chrystusowe zmartwychwstanie to najważniejsza prawda naszej wiary – podkreślił biskup Tadeusz Bronakowski. - Jak napisał św. Paweł, „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.” Wielu, za których się dzisiaj modlimy, żyło nie dla siebie. Myślimy o dobrych nauczycielach naszego narodu, ale także o tysiącach nieznanych nauczycieli, którym tak wiele zawdzięcza nasza ojczyzna. Wspaniałych, szlachetnych, oddanych ludziach. Chcemy kontynuować ich misję. Dziś ich dobro owocuje i za to wszystko im dziękujemy.
Maksymilian Martyna przypomniał piękny wiersz ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się”, a przedstawiciele poszczególnych szkół i przedszkoli odczytali nazwiska swoich zmarłych nauczycieli, polecając ich dusze Bogu i, symbolicznie, ustawiając przed ołtarzem znicze.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche-1
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku