Może tym razem Matejki doczeka się przebudowy

Wydarzenia

Może tym razem Matejki doczeka się przebudowy

05.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina ponownie wystąpi o środki na przebudowę ul. Matejki w Wyszkowie. Po długim oczekiwaniu rozpoczyna się natomiast budowa placu zabaw na osiedlu.
 
Na ostatniej sesji radni miejscy przeznaczyli 5 tys. zł na aktualizację kosztorysu w dokumentacji projektowej przebudowy ul. Matejki. - Chcemy ponownie wystąpić o dofinansowanie, do 12 kwietnia można składać wnioski - poinformował skarbnik gminy Dariusz Korczakowski.
Gmina w ubiegłym roku zrezygnowała z dofinansowania tej inwestycji. Kosztorys opiewał na 8 mln zł. Zadanie zakłada nie tylko przebudowę jezdni, ale też m.in. przebudowę kanalizacji deszczowej nie tylko na ul. Matejki, ale także na Nadgórzu. Do przetargu wpłynęła wówczas tylko jedna oferta, opiewająca na ponad 12 mln zł. Biorąc pod uwagę, że gmina uzyskała dotację w wysokości 3 mln zł, do inwestycji musiałaby dołożyć 9 mln zł.
- Teraz dofinansowanie jest większe - dodał skarbnik. - Z naszych wyliczeń wynika, że do 75%. Nie ma ograniczenia 3 mln zł. Widzimy, że w tym roku stawki przetargowe są niższe. Chcemy spróbować ponownie. Inwestycję realizowalibyśmy w cyklu 2-letnim.
 
Będzie plac zabaw
Mieszkańcy osiedla Matejki, po wielu perypetiach, w końcu doczekają się placu zabaw. Zakres prac obejmuje m.in. montaż ławek z oparciem, stojaków na rowery, piaskownicy, kilku rodzajów bujaków dla dzieci, a także linarium. Plac wyposażony zostanie w zestaw zabawowy z dwiema zjeżdżalniami i wieżami, tunelem, ścieżką wspinaczkową, huśtawką potrójną i karuzelą. Dla miłośników zdrowego stylu życia, zainstalowane zostaną urządzenia fitness: twister i narciarz. 
Wykonawcą placu jest firma „BRUK-POL” Grzegorz Musiński z Różana. Koszt - 394.550 zł. Zakończenie prac budowlanych planowane jest połowę czerwca 2019 r.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom