Mole książkowe przeszły ulicami Wyszkowa (foto)

Wydarzenia

Mole książkowe przeszły ulicami Wyszkowa (foto)

09.05.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Aż 880 najmłodszych i tych nieco starszych czytelników wzięło udział w Paradzie Moli Książkowych, która już po raz dziewiąty przeszła ulicami Wyszkowa. Głośne i kolorowe mole książkowe przyciągały wzrok kierowców i przechodniów w czwartek 9 maja.
 
Parada organizowana jest co roku z okazji Tygodnia Bibliotek, promującego książki i czytelnictwo. W tym roku była wyjątkowa, bo dodatkowo wyszkowska książnica obchodzi 70. urodziny!
Życzenia pracownikom biblioteki złożyła zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Pracujecie państwo wśród przyjaciół, bo przecież książka to najlepszy przyjaciel.
Zwróciła się też do licznie zgromadzonych małych moli książkowych: - Kiedy czytacie nową książkę, poznajecie nowego przyjaciela. Kiedy czytacie już znaną to tak, jakbyście spotykali się ze starym przyjacielem. Zachęcajcie rodziców do wspólnego czytania.
Dzieci i młodzież, przebrane za postacie z książek, bajek i komiksów przeszły ulicami miasta, zachęcając przechodniów i kierowców do czytania. 
Do udziału w paradzie zgłosiły się: wyszkowskie przedszkola nr 7, nr 1, nr 9, nr 4, Mały Geniusz, Nasze Bambino, Malinowe Przedszkole, Bezpieczny Przedszkolak, Przedszkole w Długosiodle, szkoły podstawowe z gminy Rząśnik, Akademia Ucznia, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa w Leszczydole Starym, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Zabrodziu, Zespół Szkół nr 1, Językowa Szkoła Podstawowa Language, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom