Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

Wydarzenia

Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

08.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
To już dziewiąta edycja konkursu Moje piękne miasto. Uczestniczą w nim mieszkańcy budynków administrowanych przez WTBS. Nagrody mieszkańcem najpiękniej ukwieconych i najbardziej zadbanych posesji na specjalnej uroczystości wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski, w piątek 7 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. – Dziękujemy za bardzo pozytywną promocję Wyszkowa – zwrócił się do uczestników konkursu. – Na pewno tym konkursem podnieśliśmy poziom estetyki miasta – dodał Marek Siekierski, prezes WTBS. Konkursem „Moje Piękne Miasto” zainteresowała się TVP3, nakręcony przez stację materiał będzie można obejrzeć w sobotę 9 września.

Oceną zgłoszonych do konkursu posesji zajęła się komisja konkursowa: Iwona Gmurczyk – przewodnicząca, Jadwiga Smyk, Renata Polak, Danuta Kukwa i Jan Abramczyk.  Dwukrotnie wizytowała konkursowe nieruchomości; 26 czerwca i 28 sierpnia. Rozstrzygnięcie zapadło 30 sierpnia, a dyplomy i nagrody zostały wręczone 7 września.
Nasz mały sukces
- Obrady komisji, którym się przyglądałem, były jak zwykle bardzo burzliwe – nie krył prowadzący spotkanie Marek Siekierski. – Trudno nie docenić tych, którzy od początku dbali o swoje posesje, o teren budynków, w których mieszkają i utrzymują to od 9 lat, jak również nie dostrzec tych, który włączyli się w uczestnictwo w konkursie, no i efekty ich pracy są bardzo, bardzo duże – zauważył. – Na pewno tym konkursem podnieśliśmy poziom estetyki miasta. Na pewno nasze budynki nie odstają od posesji, nieruchomości innych właścicieli, zarządców działających na terenie naszej gminy. Jestem z państwa bardzo dumny – zwrócił się do laureatów konkursu. – Trzymam kciuki, bo będą kolejne edycje i siłą rzeczy będę dopingował, żeby ten konkurs się rozwijał i żebyśmy osiągali ten nasz mały sukces, który ma to do siebie, że pozwala nam żyć sympatyczniej. A to jest nasz dom.
Absolutnie nadzwyczajne
Burmistrz Grzegorz Nowosielski uczestnikom konkursu podziękował i pogratulował tego, że konkursem znanym gminie, powiecie, mającym już swoją markę, zainteresowała się telewizja. - Czasami coś, co nam się wydaje takie lokalne, takie zwyczajne, dla osób z zewnątrz jest absolutnie nadzwyczajne - zauważył – i to, że państwo potraficie się zorganizować, tak wspaniale sąsiedzko współpracować, przez wiele lat być tak konsekwentni. Jesteście naprawdę bardzo dobrym przykładem. Dziękuję, państwu, za bardzo pozytywną promocję Wyszkowa i życzę kolejnych sukcesów w upiększaniu naszego miasta, najbliższego otoczenia.
Co roku coś nowego
- To 9. edycja konkursu i co roku jest coś nowego. Jedni stanęli w miejscu  – zauważył przedstawiciel komisji konkursowej radny Jan Abramczyk. - W niektórych miejscach, jak przy bloku Sowińskiego 25, naprawdę widać zaangażowanie, włożenie dużo serca, pieniążków. Tak samo na ul. Na Skarpie pięknie to wygląda. Dodał, że komisja zwracała uwagę na wszystko, nie tylko na kwiaty, ale też nasadzenia, krzewy i na to, jak trawa jest koszona, że zrobiono ogrodzenie i czy panuje porządek. – Ogólnie żeśmy oceniali, jest fajnie, pięknie to wygląda –  podsumował. Zaproponował, by konkurs poszerzyć o kolejne bloki.   
Nagrodzeni
I miejsce – mieszkańcy budynku Sowińskiego 25 „za zmianę otoczenia budynku, własny wkład w zagospodarowanie terenu oraz zgodną zespołową pracę nad upiększaniem tego miejsca, a także za dbałość o czystość i porządek”
II miejsce – mieszkańcy budynku Prosta 20 „za wkład w zagospodarowanie terenu, dbałość o ogróki i otoczenie”
III miejsce ex aequo – mieszańcy budynków Łączna 24 i Łączna 30 „za utrzymanie wspólnymi siłami ogródków oraz ład i porządek przed budynkiem”
I miejsce i nagroda indywidualna – Ewa Rudnicka, Serocka 1A „za działania mające na celu postrzeganie osiedla budynków przy Serockiej”
Wyróżnienie i nagroda dla mieszkańców budynku Na Skarpie 26 „za zmianę otoczenia budynku, własny wkład w zagospodarowanie ogródków, za upiększanie tego miejsca, a także dbałość o czystość i porządek”
Wyróżnienia indywidualne dla osób, które „dbają o swoje najbliższe otoczenie i wkładają wiele wysiłku, aby było ono piękne”
Grażyna Kurowska, Kościuszki 41B
Agnieszka Lesiewicz, Serocka 32
Tersa Tomasik, Serocka 1
Danuta Skatulska, Sowińskiego 28B
Magdalena Kwiatkwska-Wziątek, Serocka 1
Małgorzata i Emil Wiącek, Serocka 1
Konkurs „Moje Piękne Miasto” na najpiękniej i najatrakcyjniej zagospodarowany teren wokół budynków administrowanych przez WTBS organizuje Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współpracy Urzędu Miejskiego oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na zdjęciach: nagrodzone posesje i nagrodzeni uczestnicy konkursu

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom