Moc silników i atrakcji (foto)

Wydarzenia

Moc silników i atrakcji (foto)

03.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na brak atrakcji w weekend nie mogli narzekać miłośnicy sportów samochodowych, już po raz 19. odbyło się Rally Wyszków. Powodów do radości dostarczył również wyszkowianin Kacper Terlikowski, zajmując w klasyfikacji generalnej III miejsce. W niedzielę w pięknym stylu wygrał rozgrywaną w centrum miasta Super Próbę o Puchar Burmistrza Wyszkowa. A nie był to jedyny puchar, z którym wrócił do domu.
Tradycyjnie już rally rozpoczęło się w sobotę, na wydzielonych placach i parkingach w Wyszkowie i Rząśniku rozegrano 10 prób. 
Sporo osób, wykorzystując piękną pogodę, zdecydowało się spędzić niedzielne popołudnie na ul. Sowińskiego, gdzie organizatorzy Rally Wyszków przygotowali wiele atrakcji. Kierowcy zapraszali na rajd, przejeżdżając w paradzie ulicami Wyszkowa. Zatrzymali się przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie kwiaty złożyli prezes AK Centrum Witold Prószyński i naczelnik miejskiego wydziału promocji Leszek Marszał.
Do rywalizacji stanęły załogi z różnych stron Polski. Największy doping kibice zgotowali oczywiście wyszkowianinowi Kacprowi Terlikowskiemu, jego pilotem był Adam Ciach. Panowie wygrali nie tylko Super Próbę o Puchar Burmistrza Wyszkowa, ale też Grand Prix o Puchar Prezesa AK Centrum. W sobotę zdobyli też Puchar Wójta Gminy Rząśnik i nagrodę specjalną od Sebastiana Dziadosza. Zajęli I miejsce w swojej klasie i III w klasyfikacji generalnej. Warto wspomnieć, że ostatni raz dokładnie 10 lat temu Rally Wyszków wygrał inny mieszkaniec naszego powiatu, Kamil Wiśniewski.
Tegoroczną klasyfikację generalną wygrała załoga Rafał Bańka i Piotr Okulus. Panowie byli również pierwsi w swojej klasie, w sobotę zdobyli Puchar Starosty Wyszkowskiego.
II miejsce w klasyfikacji generalnej i w swojej klasie zajęli Mikołaj Mielcarz i Adam Cebula.
Choć było to święto miłośników samochodów, prawdziwy zachwyt wzbudził król dwóch kółek, Paweł Karbownik, dając niesamowity pokaz akrobacji motocyklowych. Udowodnił, że możliwe są nie tylko na mocnej hondzie, ale też… wiekowym simsonie.
Pokazów tego dnia było zresztą sporo: ratownictwa drogowego straży pożarnej, najnowszych samochodów i przepięknych, stylowych modeli zabytkowych. O swoich sukcesach mówili Tadeusz i Kamil Wiśniewscy, utytułowani zawodnicy Mistrzostw Świata i Europy. Najmłodszych kibiców kierowcy zaprosili na przejażdżki rajdowymi samochodami, a policja – do konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość