Moc silników i atrakcji (foto)

Wydarzenia

Moc silników i atrakcji (foto)

03.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na brak atrakcji w weekend nie mogli narzekać miłośnicy sportów samochodowych, już po raz 19. odbyło się Rally Wyszków. Powodów do radości dostarczył również wyszkowianin Kacper Terlikowski, zajmując w klasyfikacji generalnej III miejsce. W niedzielę w pięknym stylu wygrał rozgrywaną w centrum miasta Super Próbę o Puchar Burmistrza Wyszkowa. A nie był to jedyny puchar, z którym wrócił do domu.
Tradycyjnie już rally rozpoczęło się w sobotę, na wydzielonych placach i parkingach w Wyszkowie i Rząśniku rozegrano 10 prób. 
Sporo osób, wykorzystując piękną pogodę, zdecydowało się spędzić niedzielne popołudnie na ul. Sowińskiego, gdzie organizatorzy Rally Wyszków przygotowali wiele atrakcji. Kierowcy zapraszali na rajd, przejeżdżając w paradzie ulicami Wyszkowa. Zatrzymali się przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie kwiaty złożyli prezes AK Centrum Witold Prószyński i naczelnik miejskiego wydziału promocji Leszek Marszał.
Do rywalizacji stanęły załogi z różnych stron Polski. Największy doping kibice zgotowali oczywiście wyszkowianinowi Kacprowi Terlikowskiemu, jego pilotem był Adam Ciach. Panowie wygrali nie tylko Super Próbę o Puchar Burmistrza Wyszkowa, ale też Grand Prix o Puchar Prezesa AK Centrum. W sobotę zdobyli też Puchar Wójta Gminy Rząśnik i nagrodę specjalną od Sebastiana Dziadosza. Zajęli I miejsce w swojej klasie i III w klasyfikacji generalnej. Warto wspomnieć, że ostatni raz dokładnie 10 lat temu Rally Wyszków wygrał inny mieszkaniec naszego powiatu, Kamil Wiśniewski.
Tegoroczną klasyfikację generalną wygrała załoga Rafał Bańka i Piotr Okulus. Panowie byli również pierwsi w swojej klasie, w sobotę zdobyli Puchar Starosty Wyszkowskiego.
II miejsce w klasyfikacji generalnej i w swojej klasie zajęli Mikołaj Mielcarz i Adam Cebula.
Choć było to święto miłośników samochodów, prawdziwy zachwyt wzbudził król dwóch kółek, Paweł Karbownik, dając niesamowity pokaz akrobacji motocyklowych. Udowodnił, że możliwe są nie tylko na mocnej hondzie, ale też… wiekowym simsonie.
Pokazów tego dnia było zresztą sporo: ratownictwa drogowego straży pożarnej, najnowszych samochodów i przepięknych, stylowych modeli zabytkowych. O swoich sukcesach mówili Tadeusz i Kamil Wiśniewscy, utytułowani zawodnicy Mistrzostw Świata i Europy. Najmłodszych kibiców kierowcy zaprosili na przejażdżki rajdowymi samochodami, a policja – do konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tanecznym krokiem w dorosłość (foto)

Tanecznym krokiem w dorosłość (foto)

Społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego bawiła się na studniówce 21 stycznia, zabawa odbyła się w hali sportowej WOSiR. Na parkiecie spotkali się maturzyści z sześciu klas maturalnych, pedagodzy, goście, rodzice. – Studniówka to magiczny czas, kiedy młodzieży wypada pozostawić młodzieńczą beztroskę. Tę dorosłość przypieczętujecie jeszcze bardziej, kiedy pięknie zdacie maturę – do uczniów mówiła dyrektor Elżbieta Michalik.
zobacz więcej
Poznaj 5 zasad urządzania wnętrz w stylu loft

Poznaj 5 zasad urządzania wnętrz w stylu loft

Mieszkania w stylu loft mają ogromny potencjał - dzięki przestrzeni mamy naprawdę wiele możliwości w aranżowaniu. Możemy pójść różnymi drogami, jednak lofty najbardziej lubią się ze stylem industrialnym, ponieważ dzięki niemu najlepiej wykorzystujemy możliwości, jakie nam daje. Jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy urządzaniu loftu? Poznaj 5 najważniejszych!
zobacz więcej
Naczelnik odchodzi

Naczelnik odchodzi

Wniosek o przejście na emeryturę złożył naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie (od 2003 r.) Krzysztof Arbaszewski. Naczelnik odchodzi z końcem lutego 2019 r., a jeszcze nie ogłoszono naboru na wolne stanowisko. 
zobacz więcej
Państwo jesteście motorem napędzającym Wyszków (foto)

Państwo jesteście motorem napędzającym Wyszków (foto)

Małe firmy, wielkie zmiany – to hasło spotkania dla przedsiębiorców, na które Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprosiła wyszkowian w środę 26 września. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom