Moc pozytywnej energii (foto)

Wydarzenia

Moc pozytywnej energii (foto)

21.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
400 młodych ludzi wzięło udział w II Zlocie Wychowania i Profilaktyki, który odbył się na hali WOSiR.
 
Na zlot zaprosiła Gmina Wyszków, we współpracy z Powiatem Wyszkowskim i Komendą Powiatową Policji. Wraz z młodzieżą z Wyszkowa, bawili się uczniowie z Pułtuska i Ostrowi Maz. Celem projektu jest przede wszystkim promowanie wśród młodzieży mody na życie bez uzależnień. „W Gminie Wyszków od lat z powodzeniem prowadzone są profilaktyczne programy rówieśnicze. Młodzież wychodzi z inicjatywą organizacji różnych wydarzeń artystyczno-profilaktycznych. To młodzież, która na co dzień pokazuje, że można mieć pasję, można bawić się bez sięgania po substancje psychoaktywne, można produktywnie wykorzystywać wolny czas, przy okazji budując więzi przyjacielskie, które są tak ważnym czynnikiem chroniącym w profilaktyce.”
Przez cały dzień młodzież brała udział w różnych warsztatach, m.in. samby brazylijskiej, capoeiry, tańca swingowego, zumby z elementami tańca kubańskiego, warsztatach kulinarnych, hiphopowej mowy, plastycznych, wokalnych, sztuk walki, teatralnych, wizażu. Efekty przedstawiła na wieczornej gali finałowej.
Była ona okazją także do wręczenia nominacji kapitanom i ich zastępcom drużyn WiP w poszczególnych szkołach. W SP1 to Maksymilian Martyna i Paweł Jeżak, SP2 – Julia Nowak i Kinga Zbrzeźniak, SP3 – Daria Oliasz i Aniela Reluga, SP4 – Nikola Zawłocka i Julia Ściechura, SP5 – Hanna Michalik i Nikola Szwejda, ILO – Oliwier Ciskowski i Weronika Karłowicz, CEZiU – Roksana Wojtkowska i Kacper Kowalski, CK ZDZ – Karolina Koczara i Dominika Tkaczyk, SP w Leszczydole Starym – Natalia Ćwiek i Wiktoria Kachel, SP w Leszczydole-Nowinach – Dagmara Piechota i Milena Kulesza, SP w Lucynowie – Anna Pankowska i Magdalena Wysocka, SP w Rybnie – Aleksandra Bednarska i Ewelina Skoczeń, ZS3 – Oliwia Kaczmarczyk i Maja Karłowicz, ZS1 – Adrian Białobrzeski i Julia Ciach.
Za moc pozytywnej energii młodzieży podziękowali m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski i wicestarosta Leszek Marszał. - Przełóżcie to na życie, na rodzinę, miłość, naukę - apelował wicestarosta.
Był to wyjątkowy wieczór dla komendanta wyszkowskiej policji insp. Michała Toporkiewicza - jeden z ostatnich dni spędzonych w Wyszkowie przed przejściem na emeryturę. „Za merytoryczną współpracę na wielu płaszczyznach, szereg wspólnych projektów i pomysłów” podziękował mu burmistrz oraz młodzież. - Proszę o nas pamiętać. Drzwi naszego miasta zawsze są dla pana otwarte - zapraszał Grzegorz Nowosielski.
Wicestarosta przypomniał dzień Święta Policji, kiedy komendant opuścił uroczystość, by udać się na miejsce wypadku, w którym poszkodowana została rodzina jednego z policjantów. - Był pan nie tylko przełożonym, ale przede wszystkim człowiekiem. Zapamiętam tę naukę do końca życia - zapewnił Leszek Marszał.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Należy to zmienić

Należy to zmienić

- Nie wyobrażam sobie, jak jesteśmy w stanie, jako gmina, pracować na takich planach zagospodarowania przestrzennego - dziwi się radny Adam Szczerba proponowanym przez gminę zmianom. - Plan powinien być długoterminowym spojrzeniem na to, jak gmina powinna wyglądać.
- Praktycznie co wtorek przychodzą mieszkańcy, którzy chcą wprowadzić jakieś zmiany. Mamy powiedzieć: proszę czekać, bo pan jest z sołectwa X i czekamy na 50 wniosków, żeby zrobić projekt? - zarzuty odpiera burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Remontują most. Ruch do Pułtuska utrudniony

Remontują most. Ruch do Pułtuska utrudniony

W czwartek 28 lipca rozpocznie się remont mostu na Narwi w Pułtusku. Można spodziewać się sporych utrudnień w ruchu, ponieważ na moście odbywał się będzie wahadłowo.
zobacz więcej
Kolejne podwyżki w Biedronce! Ile będzie zarabiać kasjer w 2020 roku?

Kolejne podwyżki w Biedronce! Ile będzie zarabiać kasjer w 2020 roku?

Stała praca, z umową i dobrym socjalem. Tak, w skrócie etat w Biedronce określają zatrudnieni pracownicy. Dlaczego chwalą sobie to miejsce i czy kolejna podwyżka, będzie jeszcze większą motywacją po podjęcia decyzji o wysłaniu CV? Dowiedz się więcej, ile możesz obecnie zarobić w Biedronce!
zobacz więcej
Dziesięć lat bez Profesora

Dziesięć lat bez Profesora

7 sierpnia 2017 r. minęła 10. rocznica śmierci Ludwika Maciąga – wybitnego malarza, autora ilustracji książkowych, projektów znaczków pocztowych, gobelinów, partyzanta, miłośnika koni, honorowego obywatela Gminy Wyszków, szlachetnego, mądrego człowieka, wielkiego patrioty. Jego imię nosi sala konferencyjna na III piętrze miejskiej biblioteki, a w holu można obejrzeć kilka pięknych akwareli Profesora.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom