Młodzież zapobiega pożarom  (foto)

Wydarzenia

Młodzież zapobiega pożarom (foto)

14.02.2018
autor: Elżbieta Szczuka
14 lutego odbyły się w Wyszkowie gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie w walentynkowe przedpołudnie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów z Gminy Wyszków. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-VI (z 6 szkół podstawowych do konkursu przystąpiło 15 uczniów) oraz klasy VII, klasy II i III gimnazjum (z 7 szkół było 18 uczniów).
Prace pisemne i eliminacje ustne oceniało jury w składzie: przewodniczący Adam Mróz – prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wyszkowie, wiceprzewodnicząca Barbara Bożuta – wiceprezes ZOM-G, sekretarz Dariusz Kądziela – Komendant Gminny Ochrony P-poż, kpt Jarosław Sępkowski z KP PSP. Wyłoniło zwycięzców.
I grupa wiekowa: I - Zuzanna Kuchta z SP nr 1, II - Julia Kozman z SP w Lucynowie, III – Patryk Parzuchowski z SP nr 3, wyróżnienia: Tytus Ćwiek z SP w Leszczydole-Nowinach i  Olga Zdrojewska z SP nr 2        
II grupa wiekowa: I – Anna Orlińska z SP w Rybnie, II – Julia Chmiel z SP w Rybnie, III – Igor Powierza z SP w Lucynowie, wyróżnienia: Dominika Wiśniewska z SP nr 3 i Krystian Krajewski z SP w Leszczydole-Nowinach.
Zdobywcy pierwszych miejsc w nagrodę otrzymali m.in. inkbooki i kubki z logo Wyszkowa, drugich – słuchawki z mikrofonem USB i powerbanki,  trzecich –  słuchawki SONY i powerbanki. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy.
Adam Mróz pogratulował zwycięzcom i życzył sukcesów w dalszych eliminacjach.
Nagrody wręczali burmistrz Grzegorz Nowosielski i komendant powiatowy PSP Marek Krassowski.
Gratulując uczestnikom konkursu burmistrz Grzegorz Nowosielski powiedział: - Wszyscy, którzy biorą udział w konkursie, wykazują się ponadprzeciętną wiedzą pożarniczą – zaznaczył. - Bardzo jesteśmy wdzięczni wam i waszym opiekunom za wspaniałe przygotowanie. Mam do was apel, abyście tą cenną wiedzą, która wam bądź komuś może kiedyś uratować zdrowie i życie, dzielili się z innymi.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.21% (178 głosów)
29.34% (225 głosów)
7.69% (59 głosów)
6.78% (52 głosów)
32.99% (253 głosów)
manhattan