Młodzież zapobiega pożarom  (foto)

Wydarzenia

Młodzież zapobiega pożarom (foto)

14.02.2018
autor: Elżbieta Szczuka
14 lutego odbyły się w Wyszkowie gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
W budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie w walentynkowe przedpołudnie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów z Gminy Wyszków. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-VI (z 6 szkół podstawowych do konkursu przystąpiło 15 uczniów) oraz klasy VII, klasy II i III gimnazjum (z 7 szkół było 18 uczniów).
Prace pisemne i eliminacje ustne oceniało jury w składzie: przewodniczący Adam Mróz – prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wyszkowie, wiceprzewodnicząca Barbara Bożuta – wiceprezes ZOM-G, sekretarz Dariusz Kądziela – Komendant Gminny Ochrony P-poż, kpt Jarosław Sępkowski z KP PSP. Wyłoniło zwycięzców.
I grupa wiekowa: I - Zuzanna Kuchta z SP nr 1, II - Julia Kozman z SP w Lucynowie, III – Patryk Parzuchowski z SP nr 3, wyróżnienia: Tytus Ćwiek z SP w Leszczydole-Nowinach i  Olga Zdrojewska z SP nr 2        
II grupa wiekowa: I – Anna Orlińska z SP w Rybnie, II – Julia Chmiel z SP w Rybnie, III – Igor Powierza z SP w Lucynowie, wyróżnienia: Dominika Wiśniewska z SP nr 3 i Krystian Krajewski z SP w Leszczydole-Nowinach.
Zdobywcy pierwszych miejsc w nagrodę otrzymali m.in. inkbooki i kubki z logo Wyszkowa, drugich – słuchawki z mikrofonem USB i powerbanki,  trzecich –  słuchawki SONY i powerbanki. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy.
Adam Mróz pogratulował zwycięzcom i życzył sukcesów w dalszych eliminacjach.
Nagrody wręczali burmistrz Grzegorz Nowosielski i komendant powiatowy PSP Marek Krassowski.
Gratulując uczestnikom konkursu burmistrz Grzegorz Nowosielski powiedział: - Wszyscy, którzy biorą udział w konkursie, wykazują się ponadprzeciętną wiedzą pożarniczą – zaznaczył. - Bardzo jesteśmy wdzięczni wam i waszym opiekunom za wspaniałe przygotowanie. Mam do was apel, abyście tą cenną wiedzą, która wam bądź komuś może kiedyś uratować zdrowie i życie, dzielili się z innymi.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom