Misterium Męki Pańskiej (foto)

Wydarzenia

Misterium Męki Pańskiej (foto)

27.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. parafia św. Rodziny
W Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. chór parafii Świętej Rodziny wystawił w sanktuarium Misterium Męki Pańskiej. Na ten niezwykły spektakl zaprosił siódmy rok z rzędu. O tym, że potrzebny i doceniany, świadczy fakt, że wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a widzowie zapatrzeni i przejęci.  
Podobnie przeżywali to aktorzy. Mimo że misterium wystawiane jest od 2012 r. za każdym razem to ogromne przeżycie i dla widzów, i dla aktorów. Wydaje się, że grający coraz bardziej wczuwają się w tragizm swoich postaci. Spektakl kończy ponadczasowe przesłanie, byśmy kochali nawet nieprzyjaciół i przebaczali.
Przypomnijmy, w postać Jezusa wcielił się Adam Szczerba. Marię zagrała Danuta Gąsiewska, Judasza – Wojciech Rutkowski, Piotra – Wojciech Świadkowski, Jana – Zbigniew Zglec, Piłata i apostoła – Mieczysław Mróz, Anioła – Agnieszka Pękul, Szatana i apostoła –Czesław Madej, Manahemiego apostoła – Piotr Kajdanowicz, Longinusa i apostoła – Stanisław Kajdanowicz, Magdalenę – Agnieszka Łuczyńska, Weronikę – Zofia Jeż, Walerię – Barbara Szczerba, Służebną – Anna Stańczak, pozostałych apostołów – Włodzimierz Gąsiewski, Leopold Garwoliński, Czesław Madej, Bogdan Pikora, Józef Szczerba, zgraję  – Halina Krajewska, Maria Książak, Teresa Leszczyńska, Danuta Piątek, Krystyna Sarnacka, Dorota Suchta, Hanna Uchal, Bożena Grzybowska. Inspicjentami byli Marek Łazarczyk i Władysław Tranczewski, nagłośnienie – Roman Jastrzębski. 
Reżyserką spektaklu jest Danuta Deptuła. Odpowiednie fragmenty z „Requiem” G. Verdiego wybrał organista Tomasz Śnieżak.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Zitcom