Misterium Męki Pańskiej (foto)

Wydarzenia

Misterium Męki Pańskiej (foto)

27.03.2018
autor: Elżbieta Borzymek, fot. parafia św. Rodziny
W Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy św. chór parafii Świętej Rodziny wystawił w sanktuarium Misterium Męki Pańskiej. Na ten niezwykły spektakl zaprosił siódmy rok z rzędu. O tym, że potrzebny i doceniany, świadczy fakt, że wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a widzowie zapatrzeni i przejęci.  
Podobnie przeżywali to aktorzy. Mimo że misterium wystawiane jest od 2012 r. za każdym razem to ogromne przeżycie i dla widzów, i dla aktorów. Wydaje się, że grający coraz bardziej wczuwają się w tragizm swoich postaci. Spektakl kończy ponadczasowe przesłanie, byśmy kochali nawet nieprzyjaciół i przebaczali.
Przypomnijmy, w postać Jezusa wcielił się Adam Szczerba. Marię zagrała Danuta Gąsiewska, Judasza – Wojciech Rutkowski, Piotra – Wojciech Świadkowski, Jana – Zbigniew Zglec, Piłata i apostoła – Mieczysław Mróz, Anioła – Agnieszka Pękul, Szatana i apostoła –Czesław Madej, Manahemiego apostoła – Piotr Kajdanowicz, Longinusa i apostoła – Stanisław Kajdanowicz, Magdalenę – Agnieszka Łuczyńska, Weronikę – Zofia Jeż, Walerię – Barbara Szczerba, Służebną – Anna Stańczak, pozostałych apostołów – Włodzimierz Gąsiewski, Leopold Garwoliński, Czesław Madej, Bogdan Pikora, Józef Szczerba, zgraję  – Halina Krajewska, Maria Książak, Teresa Leszczyńska, Danuta Piątek, Krystyna Sarnacka, Dorota Suchta, Hanna Uchal, Bożena Grzybowska. Inspicjentami byli Marek Łazarczyk i Władysław Tranczewski, nagłośnienie – Roman Jastrzębski. 
Reżyserką spektaklu jest Danuta Deptuła. Odpowiednie fragmenty z „Requiem” G. Verdiego wybrał organista Tomasz Śnieżak.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku