Mimo trwającego strajku, jutro egzamin gimnazjalny

Wydarzenia

Mimo trwającego strajku, jutro egzamin gimnazjalny

09.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
W wyszkowskich szkołach, podobnie jak w całej Polsce, trwa strajk nauczycieli. Zdecydowana większość uczniów nie przychodzi do szkoły. W środę przed godz. 9.00 z pewnością stawią się natomiast uczniowie III klas gimnazjalnych, którzy rozpoczynają egzaminy. - Z przeprowadzeniem egzaminów w naszych szkołach nie powinno być problemu - mówi zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
 
Na ok. 500 nauczycieli pracujących w placówkach podlegających pod gminę Wyszków, w poniedziałek 8 kwietnia nie strajkowało w sumie ok. 140. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w Wyszkowie nie strajkują trzy przedszkola samorządowe: nr 2, 7 i 9. Gdyby wziąć pod uwagę tylko nauczycieli szkół podstawowych, gdzie strajkuje zdecydowana większość nauczycieli, te proporcje wyglądałyby inaczej.
Rodzice przyprowadzają do szkół pojedynczych uczniów. - Wszystkie są objęte opieką - zapewnia zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska.
Wszystko wskazuje na to, że egzaminy rozpoczną się jutro we wszystkich szkołach, gdzie są klasy gimnazjalne: szkołach podstawowych nr 3, nr 4, nr 5 i w Leszczydole-Nowinach. Dyrektorzy robią wszystko, by zapewnić, zgodnie z przepisami, komisje nadzorujące. Mają do dyspozycji katechetów i pojedynczych nauczycieli niestrajkujących ze swoich szkół oraz innych wyszkowskich placówek. Na przykład dyrektor SP4 Ewie Runo udało się uzyskać wsparcie ze strony nauczycieli Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, CK ZDZ, ZS3 i CEZiU Kopernik.
- Z przeprowadzeniem egzaminów w naszych szkołach nie powinno być problemu - potwierdza Aneta Kowalewska. - Chociaż, oczywiście, nie zmienia to sytuacji strajkowej.
W siedmiu placówkach oświatowych podlegających pod powiat w poniedziałek na ponad 350 nauczycieli strajkowało w sumie 208. Komitet strajkowy nie powstał tylko w ZS w Długosiodle. Sporo nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich: w poniedziałek - 25, we wtorek - już 32.
W szkołach ponadgimnazjalnych początkowo strajk wywołał niemałe zamieszanie, skoro w poniedziałek w szkołach stawiło się 140 uczniów. We wtorek rano było ich już tylko 24, głównie w ZS1 i ZSS w Brańszczyku. Lekcje nie odbywają się.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom