Mieszkać na Wichrowych Wzgórzach…

Wydarzenia

Mieszkać na Wichrowych Wzgórzach…

09.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Porannej Rosy, Sielski Zakątek, Wichrowe Wzgórza, Szumiących Traw – trzeba przyznać, że nazwy ulic nadane przez radę miejską w ubiegłym roku są po prostu urocze, pogodne i malownicze, na pewno spodobałyby się Krasnoludkom i Czerwonemu Kapturkowi…
W 2016 r. rada miejska nadała nazwy 35 ulicom w gminie Wyszków. Najwięcej przybyło ich w Wyszkowie, Leszczydole-Nowinach i Kamieńczyku. Zdecydowana większość nazw związanych jest z przyrodą lub zaczerpnięta z książek. Coraz rzadziej zdarza się, że mieszkańcy chcą upamiętnić kogoś, nadając jego imię ulicy.
Pod koniec roku patronów – ks. Stanisława Szulca i Jerzego Różyckiego – zyskały dwa nowe ronda. Radni miejscy nazwali też teren między biblioteką a centrum handlowym „Galeo” – to już oficjalnie plac Miejski.
W mieście mamy też nowe ulice, niektóre o bardzo wdzięcznych nazwach: Porannej Rosy, Lipową, Lazurową, Jeżynową, Poziomkową, Agrestową i Borówkową. Miejski wydział zagospodarowania przestrzennego uporządkował kwestię nazewnictwa ulic: Kameralnej, Lawendowej, Nadgórskiej, Plażowej, Świerkowej, Św. Anny, Św. Idziego, Wiklinowej i Żurawiej.
Sześć nowych ulic przybyło w Kamieńczyku: Nad Rozlewiskiem, Malinowa, Wilgi, Pliszki, Kraski i Krucza.
Wprost uroczo brzmią nazwy nowych ulic w Leszczydole-Nowinach: Urocza, Pogodna, Klonowa, Parkowa, Sielski Zakątek, Szumiących Traw, Echo Leśne, Wichrowych Wzgórz, Lawendowa.
Rybienko Nowe kontynuuje zwyczaj nadawania ulicom nazw związanych z bajkami. Od ubiegłego roku swoje ulice mają Krasnoludki i Czerwony Kapturek.
W Natalinie przybyła ulica Miętowa, w Rybienku Starym – Pastelowa, w Skuszewie – Malownicza, w Ślubowie – al. Białych Róż. Świniotop ma ulice Jaworową, Wrzosową i Na Skraju.
Urząd miejski przypomina o obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu na budynku (a jeśli stoi w głębi nieruchomości także na ogrodzeniu) tabliczki z numerem posesji. Na powieszenie numeru właściciel ma miesiąc od otrzymania zawiadomienia o jego nadaniu. – To nie jest nasze widzimisię. Ważna jest estetyka, ale przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo, żeby służby ratunkowe nie krążyły, nie traciły czasu na poszukiwanie właściwego adresu – podkreśla naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego Iwona Kozon.
Trwają jeszcze konsultacje w sprawie projektu uchwały dotyczącej reklam w mieście. Projekt określa też wzory miejskich tablic informacyjnych, także numerów posesji. Wymiana, oczywiście, nie będzie obowiązkowa. Ale jeśli ktoś numeru nie posiada lub obecna tabliczka jest nieestetyczna, trzeba będzie wymienić ją na nową, zgodnie z obowiązującym wzorem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zarząd przesłucha kandydata na komendanta

Zarząd przesłucha kandydata na komendanta

Mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Kurek w piątek 26 sierpnia złożył w starostwie pismo z prośbą o uzgodnienie mł. bryg. Marka Krzyżańskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie. Starosta przedstawi swoją opinię na ten temat po wtorkowym posiedzeniu zarządu powiatu.
zobacz więcej
Z tej historii wielkiej, dumnej (foto)

Z tej historii wielkiej, dumnej (foto)

Ciekawy przebieg miały niedzielne, 14 sierpnia, uroczystości z okazji 96. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wielu mieszkańców zgromadziło się nad Bugiem, by zobaczyć, jak w 1920 r. Polacy odbijali miasto z rąk bolszewików. Uwaga uczestników uroczystości skierowana była jednak nie tylko na patriotyzm narodowych bohaterów, obrońców niepodległości Polski, ale też ten codzienny, współczesny.
zobacz więcej
Reklamowa rewolucja. Półtora roku na dostosowanie się

Reklamowa rewolucja. Półtora roku na dostosowanie się

Po trwających rok pracach i konsultacjach rada miejska przyjęła uchwałę określającą zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury i tablic reklamowych. Na dostosowanie się do przepisów przedsiębiorcy mają 18 miesięcy. Przepisy są dosyć restrykcyjne, więc po tym czasie wygląd miasta powinien się diametralnie zmienić.
zobacz więcej
Modernizacja stadionu jednak nie w tym roku

Modernizacja stadionu jednak nie w tym roku

Oferta na wykonanie pierwszego etapu modernizacji stadionu miejskiego opiewa na 6 mln zł. W budżecie gminy brakuje więc 3,5 mln zł. To jednak nie brak funduszy powoduje, że gmina przesuwa inwestycję na przyszły rok, a utrudnienia komunikacyjne związane z budową głównych dróg dojazdowych do stadionu.
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Akademia Humanistyczna
Mrówka lipiec 2017
fotobudka star