Mieszkać na Wichrowych Wzgórzach…

Wydarzenia

Mieszkać na Wichrowych Wzgórzach…

09.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Porannej Rosy, Sielski Zakątek, Wichrowe Wzgórza, Szumiących Traw – trzeba przyznać, że nazwy ulic nadane przez radę miejską w ubiegłym roku są po prostu urocze, pogodne i malownicze, na pewno spodobałyby się Krasnoludkom i Czerwonemu Kapturkowi…
W 2016 r. rada miejska nadała nazwy 35 ulicom w gminie Wyszków. Najwięcej przybyło ich w Wyszkowie, Leszczydole-Nowinach i Kamieńczyku. Zdecydowana większość nazw związanych jest z przyrodą lub zaczerpnięta z książek. Coraz rzadziej zdarza się, że mieszkańcy chcą upamiętnić kogoś, nadając jego imię ulicy.
Pod koniec roku patronów – ks. Stanisława Szulca i Jerzego Różyckiego – zyskały dwa nowe ronda. Radni miejscy nazwali też teren między biblioteką a centrum handlowym „Galeo” – to już oficjalnie plac Miejski.
W mieście mamy też nowe ulice, niektóre o bardzo wdzięcznych nazwach: Porannej Rosy, Lipową, Lazurową, Jeżynową, Poziomkową, Agrestową i Borówkową. Miejski wydział zagospodarowania przestrzennego uporządkował kwestię nazewnictwa ulic: Kameralnej, Lawendowej, Nadgórskiej, Plażowej, Świerkowej, Św. Anny, Św. Idziego, Wiklinowej i Żurawiej.
Sześć nowych ulic przybyło w Kamieńczyku: Nad Rozlewiskiem, Malinowa, Wilgi, Pliszki, Kraski i Krucza.
Wprost uroczo brzmią nazwy nowych ulic w Leszczydole-Nowinach: Urocza, Pogodna, Klonowa, Parkowa, Sielski Zakątek, Szumiących Traw, Echo Leśne, Wichrowych Wzgórz, Lawendowa.
Rybienko Nowe kontynuuje zwyczaj nadawania ulicom nazw związanych z bajkami. Od ubiegłego roku swoje ulice mają Krasnoludki i Czerwony Kapturek.
W Natalinie przybyła ulica Miętowa, w Rybienku Starym – Pastelowa, w Skuszewie – Malownicza, w Ślubowie – al. Białych Róż. Świniotop ma ulice Jaworową, Wrzosową i Na Skraju.
Urząd miejski przypomina o obowiązku umieszczenia w widocznym miejscu na budynku (a jeśli stoi w głębi nieruchomości także na ogrodzeniu) tabliczki z numerem posesji. Na powieszenie numeru właściciel ma miesiąc od otrzymania zawiadomienia o jego nadaniu. – To nie jest nasze widzimisię. Ważna jest estetyka, ale przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo, żeby służby ratunkowe nie krążyły, nie traciły czasu na poszukiwanie właściwego adresu – podkreśla naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego Iwona Kozon.
Trwają jeszcze konsultacje w sprawie projektu uchwały dotyczącej reklam w mieście. Projekt określa też wzory miejskich tablic informacyjnych, także numerów posesji. Wymiana, oczywiście, nie będzie obowiązkowa. Ale jeśli ktoś numeru nie posiada lub obecna tabliczka jest nieestetyczna, trzeba będzie wymienić ją na nową, zgodnie z obowiązującym wzorem.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
INTERWENCJA: Wyszkowianie płacą za upadłość SKOK

INTERWENCJA: Wyszkowianie płacą za upadłość SKOK

Minęły prawie 2 lata od upadku SKOK Wołomin, który swoją placówkę miał również w Wyszkowie. Większości jej klientów udało się odzyskać pieniądze, ale – jak się właśnie okazuje – to nie koniec ich kłopotów. Dostają bowiem wezwania od syndyka do uiszczenia opłaty na rzecz masy upadłościowej! – A czy rozliczono tych, co pokradli pieniądze? – pyta nasz zbulwersowany czytelnik.
zobacz więcej
What’s up Quad? (foto)

What’s up Quad? (foto)

Podsumowanie konkursu What’s up Quad? Quad/Graphics oczami uczniów oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się 15 lutego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jowisz”.  W konkursie uczestniczyło 19 zespołów z 9 szkół z Wyszkowa, Zabrodzia i Pułtuska. W pierwszej edycji zespoły konkursowe zmierzyły się z zadaniem opisania Quad/Graphics po angielsku. Zrobiły to w różnej formie, m.in. filmu animowanego, prezentacji multimedialnej, gry planszowej. I miejsce jurorzy przyznali ZS nr 3 im. J. Kochanowskiego.  II miejsce zajęło I LO im. C.K. Norwida, III – Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w Zabrodziu. 
zobacz więcej
Trwają przygotowania Targów dla Kobiet (foto)

Trwają przygotowania Targów dla Kobiet (foto)

Do 1 marca gmina czeka na zgłoszenia przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w planowanych na 12 marca Targach dla Kobiet „Extra Wyszkowianka”. Jak wskazuje nazwa tegorocznych targów, zaprasza firmy, które świadczą usługi skierowane do pań.
zobacz więcej
ZUS czynny dłużej

ZUS czynny dłużej

Od 1 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydłuża godziny pracy sali obsługi klientów w poniedziałki do godz. 18.
zobacz więcej
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
manhattan
manhattan