Miało być na próbę, będzie na stałe

Wydarzenia

Miało być na próbę, będzie na stałe

27.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Z końcem listopada gmina, na wniosek pieszych, zmieniła program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Prostej i Sowińskiego. Ponieważ w czasie okresu próbnego do urzędników nie dotarły żadne uwagi, obecny system będzie funkcjonował już na stałe.
Światła na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Prostej i Sowińskiego uruchomiono w połowie 2014 r. Kierowcy nie narzekali na system, bo ruch odbywał się płynnie. Sterowany był kamerą: jeśli ul. Prostą nie jechały auta, zielone na Sowińskiego paliło się dłużej. Z tego samego powodu pieszym łatwiej było przejść przez ul. Prostą. Problem dotyczył głównie ul. Sowińskiego. Są przyciski dla pieszych, ale najpierw musiał zakończyć się cykl sygnalizacji na całym skrzyżowaniu. Piesi skarżyli się, że trwa to zbyt długo.
Na ich wniosek, 30 listopada przełączony został program sygnalizacji. Pracuje w godzinach 5 – 23. Jeden cykl trwa 60 sekund, a detektory piesze i kołowe zostały wyłączone. Sygnał zielony jest więc stały: dla pojazdów na kierunku uprzywilejowanym (ul. Sowińskiego) 22 sekundy, na podporządkowanym (ul. Prosta) - 16 sekund.
Program został zmieniony na próbę, ale ponieważ do urzędu miejskiego nie dotarły żadne uwagi, zostaje już na stałe.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Żebyś nie zwracał z odsetkami

Żebyś nie zwracał z odsetkami

Przykra niespodzianka czeka na pobierających świadczenia rodzinne i świadczenie wychowawcze z pomocy społecznej, którzy nie poinformują o zmianie swojej sytuacji materialnej. Nienależnie pobrane pieniądze trzeba zwracać z odsetkami! – Wszelkie zmiany i tak zawsze wyjdą na jaw – ostrzegają pracownicy wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
zobacz więcej
Warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne

Fotografia pejzażowa będzie tematem przewodnim jesiennych warsztatów, na które Nadleśnictwo Wyszków zaprasza 2 września – uwaga! – o godz. 5 rano. „Tym razem ruszamy z samego rana tak, aby zdążyć złapać w obiektyw pierwsze promienie słońca. Później pracować będziemy nad innymi leśnymi krajobrazami” – zapraszają organizatorzy. 
zobacz więcej
Seniorzy będą świętowali

Seniorzy będą świętowali

Gmina Wyszków i Rada Seniorów zapraszają na Święto Seniora 2017, kóre obchodzone będzie 1, 6 i 7 października. Seniorzy zaczną od Mszy św., potem zaplanowane są zajęcia sportowe i występy artystyczne.
zobacz więcej
Prosimy o pokój (foto)

Prosimy o pokój (foto)

Przekazywanie przez wyszkowskich harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju to jedna z naszych najpiękniejszych tradycji. Wraz ze światełkiem niosą bowiem głębokie przesłanie, prośbę i wołanie o pokój. Przesłanie, obok którego – jak mówił 18 grudnia podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Wojciecha kapelan wyszkowskiego hufca ZHP ks. Tomasz Trzaska – w dzisiejszym rozchwianym świecie nie można przejść obojętnie.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star