Miało być na próbę, będzie na stałe

Wydarzenia

Miało być na próbę, będzie na stałe

27.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Z końcem listopada gmina, na wniosek pieszych, zmieniła program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Prostej i Sowińskiego. Ponieważ w czasie okresu próbnego do urzędników nie dotarły żadne uwagi, obecny system będzie funkcjonował już na stałe.
Światła na ruchliwym skrzyżowaniu ulic Prostej i Sowińskiego uruchomiono w połowie 2014 r. Kierowcy nie narzekali na system, bo ruch odbywał się płynnie. Sterowany był kamerą: jeśli ul. Prostą nie jechały auta, zielone na Sowińskiego paliło się dłużej. Z tego samego powodu pieszym łatwiej było przejść przez ul. Prostą. Problem dotyczył głównie ul. Sowińskiego. Są przyciski dla pieszych, ale najpierw musiał zakończyć się cykl sygnalizacji na całym skrzyżowaniu. Piesi skarżyli się, że trwa to zbyt długo.
Na ich wniosek, 30 listopada przełączony został program sygnalizacji. Pracuje w godzinach 5 – 23. Jeden cykl trwa 60 sekund, a detektory piesze i kołowe zostały wyłączone. Sygnał zielony jest więc stały: dla pojazdów na kierunku uprzywilejowanym (ul. Sowińskiego) 22 sekundy, na podporządkowanym (ul. Prosta) - 16 sekund.
Program został zmieniony na próbę, ale ponieważ do urzędu miejskiego nie dotarły żadne uwagi, zostaje już na stałe.
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.70% (203 głosów)
43.30% (155 głosów)
fotobudka star
fotobudka star