Mam okazję powitać was w świecie dorosłych (foto)

Wydarzenia

Mam okazję powitać was w świecie dorosłych (foto)

09.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Pierwszy, niezapomniany bal maturzyści Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie rozpoczęli, jak każe tradycja – dostojnym polonezem. Bawili się w sobotę 8 lutego w hali WOSiR. 
 
Studniówka to nie tylko czas zabawy do białego rana w gronie szkolnych przyjaciół i nauczycieli, ale też najlepsza okazja do podziękowań za minione - 3 w przypadku liceum i 4 w przypadku technikum – lata. 
- Nauczyliście nas, jak żyć, być dobrym, szanować i być szanowanym - maturzyści pięknie podziękowali dyrekcji szkoły i nauczycielom, a w sposób szczególny wychowawcom: Marzannie Siemienowskiej (liceum, klasa lingwistyczno - europejska), Bożenie Pikorze (liceum, klasa społeczno - przyrodnicza), Ewelinie Błachno (liceum, klasa prawno - administracyjna), Iwonie Kordyszewskiej-Stryjek (technikum cyfrowych procesów graficznych), Stanisławowi Ponichterze (technikum budowlane), Ewie Omelianowicz i Danucie Książek (technikum żywienia i usług gastronomicznych), Annie Kordyszewskiej i Kamili Wróbel (technikum hotelarskie). 
- Mam nadzieje, że większość waszych planów i marzeń, z którymi przyszliście do tej szkoły, spełniły się. Jeśli nie, pamiętajcie, że to początek drogi przez dorosłe życie - do młodzieży zwrócił się dyrektor Marian Popławski. - Dziś po raz pierwszy mam okazję powitać was w świecie dorosłych, a to pierwsza noc, kiedy uświadamiacie sobie, że nie jesteście już dziećmi, że czas mierzyć się ze światem i marzeniami.
W imieniu wychowawców głos zabrała Bożena Pikora: - Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Nie chodzi tu tylko o wygląd: garnitur, piękną suknię, modną fryzurę. To poczucie, że dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Nie mogę wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. A o marzenia i realizację życiowych celów trzeba walczyć.
Zachęcała do tego również naczelnik powiatowego wydziału edukacji Agnieszka Deptuła: - Dorosłość to m.in. czas dokonywania wyborów. Życzę, byście dokonywali tych trafnych. Życzę odwagi, która dodaje skrzydeł i pozwala realizować cele.
Z wdzięcznością młodzież zwróciła się rodziców: - Bez was nie byłoby tego pięknego balu, wzruszeń, nadziei i wsparcia przy realizacji naszych planów i zamierzeń. Z całego serca dziękujemy za troskę, pomoc w każdym dniu naszego życia.
Do podziękowań uczniowie dołączyli muzyczną dedykację: "Radość najpiękniejszych lat" zaśpiewały Katarzyna Kalinowska i Andżelika Wawryło.
Wspaniałej studniówkowej zabawy, a w przyszłości równie wspaniałych wyników matury i spełnienia jeszcze wspanialszych marzeń w imieniu rodziców życzyli Danuta Rogalska i Zbigniew Bedecki. Błogosławieństwa młodzieży udzielili ks. dziekan Zdzisław Golan i ks. Karol Skrodzki.
Tradycją stało się, że część oficjalna studniówki zaczyna i kończy się eleganckim tańcem. Walca nie mogło zabraknąć również u Skłodowskiej. Pod okiem Marzeny Strzemiecznej pokaz przygotowali: Patrycja Dziewulska i Łukasz Wróblewski, Julia Pawłowska i Dominik Cieplak, Daria Romanowicz i Dawid Bala, Karolina Chwała i Patryk Mąka, Weronika Tryc i Sebastian Gąsiorek, Gabriela Grzyb i Jakub Chmielewski, Aleksandra Zagrodzka i Szymon Przybylski.
Uczniowie usłyszeli wiele ważnych przesłań o spełnianiu marzeń, dokonywaniu trafnych wyborów, zbliżającej się maturze, ale tej nocy po prostu oddali się beztroskiej zabawie i cieszyli się młodością.
WTBS - wynajem garażu (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020