Maluchy na ludowo (foto)

Wydarzenia

Maluchy na ludowo (foto)

27.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Najpopularniejsze piosenki ludowe w najlepszym, bo dziecięcym wykonaniu można było usłyszeć 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 podczas IV Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, w tym roku pod hasłem „Raz na ludowo”.
- Scena w Rybienku Leśnym jest przyjazna, jury również – otuchy małym wykonawcom dodawała prowadząca festiwal Beata Paruszewska. Przyjazne jury tworzyły Barbara Gawrońska, Ewa Panas i Magdalena Kamińska.
- Niezmiernie miło nam gościć kwiat talentów z całej gminy – gości powitała dyr. szkoły Alina Oleksiak. - Wszyscy jesteście wspaniali. Cieszę się, że w swoich szkołach możecie rozwijać talenty, co my również w naszej szkole czynimy.
W festiwalu wzięło udział ponad 50 dzieci od zerówek do klas III. Prawdziwym przebojem stała się piosenka „W moim ogródeczku”, najczęściej wybierana przez wykonawców. W repertuarze znalazły się też m.in. „W zielonym gaju”, „Czerwone jagody”, „Głęboka studzienka” czy „Jesienny kujawiaczek”, który w kategorii klas „0”-I zapewnił zwycięstwo Oliwii Świercz z SP w Łosinnie. II miejsce zajęła Milena Rzemek z SP3, III – duet Nikola Borek i Aleksander Czerwiński z SP w Leszczydole Starym. Wyróżnienia jury przyznało Julii Skoczeń i Adamowi Ciemerychowi z SP w Rybnie. W tej kategorii wystąpili również reprezentanci SP w Lucynowie: Bartosz Gajcy, Oliwia Kowalczyk i Gabriela Urbanowska oraz SP5: Zofia Ciskowska, Aleksandra Pawełko, Jakub Kętla, Hubert Wójcik, Jan Podgórski, Szymon Kozak, Igor Święch.
W kategorii klas II-III bezkonkurencyjny był zespół z Leszczydołu-Nowin: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Szymon Podgórski, Maja Strąk, Alicja Szczesna, Amir Zając. II miejsce zajęła Oliwia Kapska z SP w Lucynowie, III – uczniowie SP1: Zofia Siwiera, Krystian Abramczyk, Gabriela Ciecióra, Magdalena Bryk i Blanka Pisarska. Wyróżnienia zdobyli Adam Sitek z SP3 i Julia Rogulska z SP w Leszczydole Starym. Wspaniale zaprezentowali się również: Katarzyna Archacka, Julia Niedźwiedzka, Aleksandra Bala, Mikołaj Godleś, Magdalena Dorant, Jakub Sosnowski, Julia Dzięgielewska, Natalia Soćko, Mateusz Kwiatkowski, Gabriela Dądera, Daria Bedecka i Olga Obrostek z SP2 oraz Julia Kuliś i Kinga Woźnica z SP5.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Długi listopadowy weekend na drogach

Długi listopadowy weekend na drogach

Jeden wypadek, dwanaście kolizji drogowych i trzech nietrzeźwych kierujących to bilans długiego weekendu listopadowego na drogach powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Czy warto nadal inwestować w banery reklamowe?

Banery reklamowe to obecnie jedna z najbardziej skutecznej formy reklamy w Polsce. Za ich pomocą możemy skutecznie reklamować się praktycznie w każdym dostępnym miejscu. Wykorzystanie taniej reklamy, jest relatywnie tanie, w porównaniu do dotarcia do dużej grupy odbiorców jednocześnie. Banery są przygotowywane z wytrzymałej siatki winylowej lub tkaniny, warto dodać, że te materiały dobrze sprawdzają się na deszczu, dzięki czemu nasz przekaz reklamowy może być dostępny 24/7h.
zobacz więcej
Trochę wstyd (foto)

Trochę wstyd (foto)

Leżąca w centrum miasta ul. Chopina jest coraz ładniejsza – są chodniki, ławeczki, donice z kwiatami i drzewami. Niestety, z piękniejącą ulicą kontrastują ustawione tuż obok, należące do Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” (budynek Sowińskiego 83), pojemniki na odpady. Taki widok, jak przedstawiony na zdjęciu, nie przynosi chluby ani miastu, ani właścicielowi posesji.
zobacz więcej
Policja podsumowała miniony rok

Policja podsumowała miniony rok

1,3 tys. interwencji domowych, 446 osób na tzw. dołku, 89 wypadków drogowych, 10 ofiar śmiertelnych, ponad 200 pijanych kierowców, 8,3 tys. mandatów – to tylko niektóre dane z podsumowania 2016 r. dokonanego przez wyszkowską policję. W rocznej odprawie wzięli udział m.in. zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, kierownictwo wyszkowskiej komendy, przedstawiciele samorządu i prokuratury.
zobacz więcej
Zitcom