Maluchy na ludowo (foto)

Wydarzenia

Maluchy na ludowo (foto)

27.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Najpopularniejsze piosenki ludowe w najlepszym, bo dziecięcym wykonaniu można było usłyszeć 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 podczas IV Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej, w tym roku pod hasłem „Raz na ludowo”.
- Scena w Rybienku Leśnym jest przyjazna, jury również – otuchy małym wykonawcom dodawała prowadząca festiwal Beata Paruszewska. Przyjazne jury tworzyły Barbara Gawrońska, Ewa Panas i Magdalena Kamińska.
- Niezmiernie miło nam gościć kwiat talentów z całej gminy – gości powitała dyr. szkoły Alina Oleksiak. - Wszyscy jesteście wspaniali. Cieszę się, że w swoich szkołach możecie rozwijać talenty, co my również w naszej szkole czynimy.
W festiwalu wzięło udział ponad 50 dzieci od zerówek do klas III. Prawdziwym przebojem stała się piosenka „W moim ogródeczku”, najczęściej wybierana przez wykonawców. W repertuarze znalazły się też m.in. „W zielonym gaju”, „Czerwone jagody”, „Głęboka studzienka” czy „Jesienny kujawiaczek”, który w kategorii klas „0”-I zapewnił zwycięstwo Oliwii Świercz z SP w Łosinnie. II miejsce zajęła Milena Rzemek z SP3, III – duet Nikola Borek i Aleksander Czerwiński z SP w Leszczydole Starym. Wyróżnienia jury przyznało Julii Skoczeń i Adamowi Ciemerychowi z SP w Rybnie. W tej kategorii wystąpili również reprezentanci SP w Lucynowie: Bartosz Gajcy, Oliwia Kowalczyk i Gabriela Urbanowska oraz SP5: Zofia Ciskowska, Aleksandra Pawełko, Jakub Kętla, Hubert Wójcik, Jan Podgórski, Szymon Kozak, Igor Święch.
W kategorii klas II-III bezkonkurencyjny był zespół z Leszczydołu-Nowin: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Szymon Podgórski, Maja Strąk, Alicja Szczesna, Amir Zając. II miejsce zajęła Oliwia Kapska z SP w Lucynowie, III – uczniowie SP1: Zofia Siwiera, Krystian Abramczyk, Gabriela Ciecióra, Magdalena Bryk i Blanka Pisarska. Wyróżnienia zdobyli Adam Sitek z SP3 i Julia Rogulska z SP w Leszczydole Starym. Wspaniale zaprezentowali się również: Katarzyna Archacka, Julia Niedźwiedzka, Aleksandra Bala, Mikołaj Godleś, Magdalena Dorant, Jakub Sosnowski, Julia Dzięgielewska, Natalia Soćko, Mateusz Kwiatkowski, Gabriela Dądera, Daria Bedecka i Olga Obrostek z SP2 oraz Julia Kuliś i Kinga Woźnica z SP5.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom