Mało czasu do operacji!

Wydarzenia

Mało czasu do operacji!

13.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszcząca się w Wyszkowie fundacja „Lepszy los” uruchomiła nową stronę internetową pozwalającą na prowadzenie zbiórek dla swoich podopiecznych. Tą drogą można wspomóc małego Kubę Berezę. Potrzeba jeszcze ponad 10 tys. zł, ale do operacji zostało już niewiele czasu.
Do tej pory podczas takich zbiórek „Lepszy los” korzystał z portalu siepmaga.pl. Dziś może je przeprowadzać samodzielnie. - W momencie ostatnich prac nad stroną, zgłosiła się do nas mama Kuby - chłopca walczącego z obrzękiem limfatycznym, któremu wyznaczono termin operacji na 18.09.2018 r. – informuje prezes fundacji Wojciech Bielecki. - Rodzina pochodzi z Łochowa. Kwota 13.080 zł niby nie jest wielka, ale bez państwa pomocy nie poradzimy sobie w tak krótkim czasie. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni do zmiany terminu operacji, który przewidziany jest dopiero za pół roku.
Już po narodzinach Kuby wiadomo było, że coś jest nie tak. Dziecko urodziło się z dużym obrzękiem nóżek.
- Przez pięć lat byliśmy pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka, jednak nie udało się wdrożyć żadnego leczenia. Jedyne, co słyszałam to, że Kubuś jest jeszcze za mały i trzeba jak najczęściej masować stópki. Masaże nie przynosiły żadnych efektów. Konsultowaliśmy synka z wieloma specjalistami jednak nikt nie spotkał się z takim przypadkiem – opowiada mama Kuby. - W końcu trafiliśmy do ortopedy z Poznania. Tam doktor zaproponował nam operacje obu nóżek. Jest ona niezbędna ze względu na to, że mimo wieku nadal wymaga wózkowania i noszenia na rękach, szybko się męczy i bardzo często jest rozdrażniony. Nie radzi sobie ze spacerami, skarży się na ból nóg. Kubuś wymaga mojej pomocy przy ubieraniu się, gdyż ubrania i obuwie nie może powodować ucisku. Nawet źle założone spodnie lub zawinięty „język” w bucie zwiększa obrzęk stóp. Wystarczy, że temperatura powietrza jest nieznacznie wyższa, do czego dochodzi niemal codziennie podczas lata, a to drastycznie powiększa obrzęk. Bardzo niebezpieczne są wszelkiego rodzaju skaleczenia, rany i urazy. Również niebezpieczne są ukąszenia owadów.
- Operacja jest dla niego szansą na normalne funkcjonowanie, dla nas to światełko w tunelu… jednak koszt tej operacji znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe. Celem operacji jest usunięcie przerośniętej tkanki produkującej płyn, jest to jedyny sposób, aby Kubuś mógł normalnie funkcjonować – mam apeluje o wsparcie.
Aby wesprzeć Kubę można, należy wejść na stronę internetową www.lepszylos.pl/jakub-bereza/
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Na dobry początek forum oświatowe

Na dobry początek forum oświatowe

Forum oświatowe – to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Gminy Wyszków i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Porozumienie o współpracy podpisano 20 października.
zobacz więcej
Wygrali nasi bohaterowie życia codziennego (foto)

Wygrali nasi bohaterowie życia codziennego (foto)

Czek na 5 tys. zł 23 czerwca w sklepie sieci Tesco odebrali przedstawiciele PSOUU, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego. Projekt ośrodka Klub Dziecka i Rodzica wygrał głosowanie klientów w trzech miastach, zdobył aż 31 tys. głosów.
zobacz więcej
Wymiana oświetlenia w firmie - skąd wziąć środki na inwestycję?

Wymiana oświetlenia w firmie - skąd wziąć środki na inwestycję?

Przejście z tradycyjnej formy oświetlania wnętrz na nowoczesną technologię LED jest dziś trendem nie tylko w warunkach domowych czy małych biurach, ale i w dużych firmach, przedsiębiorstwach czy zakładach przemysłowych gdzie to właśnie dzięki LED-om firmy są w stanie generować dziś spore oszczędności przy jednoczesnym utrzymaniu lub wręcz wzroście komfortu pracy na poszczególnych stanowiskach. Wymiana oświetlenia na LED jest bez wątpienia korzystna – nie tylko zwiększ dzięki niej wydajność energetyczną swojej firmy, ale też wywierasz bardziej pozytywny wpływ na otaczające Cię środowisko. Niestety, sama inwestycja w wymianę oświetlenia w firmie jest kosztowna. Skąd wziąć na nią środki i jak szybko inwestycja będzie w stanie się zwrócić?
zobacz więcej
Ferie w mieście (foto)

Ferie w mieście (foto)

Ciekawe spotkania, zajęcia artystyczne i taneczne, animacje i warsztaty komiksu - trwają ferie w Bibliotece Miejskiej oraz Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom