Mało czasu do operacji!

Wydarzenia

Mało czasu do operacji!

13.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszcząca się w Wyszkowie fundacja „Lepszy los” uruchomiła nową stronę internetową pozwalającą na prowadzenie zbiórek dla swoich podopiecznych. Tą drogą można wspomóc małego Kubę Berezę. Potrzeba jeszcze ponad 10 tys. zł, ale do operacji zostało już niewiele czasu.
Do tej pory podczas takich zbiórek „Lepszy los” korzystał z portalu siepmaga.pl. Dziś może je przeprowadzać samodzielnie. - W momencie ostatnich prac nad stroną, zgłosiła się do nas mama Kuby - chłopca walczącego z obrzękiem limfatycznym, któremu wyznaczono termin operacji na 18.09.2018 r. – informuje prezes fundacji Wojciech Bielecki. - Rodzina pochodzi z Łochowa. Kwota 13.080 zł niby nie jest wielka, ale bez państwa pomocy nie poradzimy sobie w tak krótkim czasie. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni do zmiany terminu operacji, który przewidziany jest dopiero za pół roku.
Już po narodzinach Kuby wiadomo było, że coś jest nie tak. Dziecko urodziło się z dużym obrzękiem nóżek.
- Przez pięć lat byliśmy pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka, jednak nie udało się wdrożyć żadnego leczenia. Jedyne, co słyszałam to, że Kubuś jest jeszcze za mały i trzeba jak najczęściej masować stópki. Masaże nie przynosiły żadnych efektów. Konsultowaliśmy synka z wieloma specjalistami jednak nikt nie spotkał się z takim przypadkiem – opowiada mama Kuby. - W końcu trafiliśmy do ortopedy z Poznania. Tam doktor zaproponował nam operacje obu nóżek. Jest ona niezbędna ze względu na to, że mimo wieku nadal wymaga wózkowania i noszenia na rękach, szybko się męczy i bardzo często jest rozdrażniony. Nie radzi sobie ze spacerami, skarży się na ból nóg. Kubuś wymaga mojej pomocy przy ubieraniu się, gdyż ubrania i obuwie nie może powodować ucisku. Nawet źle założone spodnie lub zawinięty „język” w bucie zwiększa obrzęk stóp. Wystarczy, że temperatura powietrza jest nieznacznie wyższa, do czego dochodzi niemal codziennie podczas lata, a to drastycznie powiększa obrzęk. Bardzo niebezpieczne są wszelkiego rodzaju skaleczenia, rany i urazy. Również niebezpieczne są ukąszenia owadów.
- Operacja jest dla niego szansą na normalne funkcjonowanie, dla nas to światełko w tunelu… jednak koszt tej operacji znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe. Celem operacji jest usunięcie przerośniętej tkanki produkującej płyn, jest to jedyny sposób, aby Kubuś mógł normalnie funkcjonować – mam apeluje o wsparcie.
Aby wesprzeć Kubę można, należy wejść na stronę internetową www.lepszylos.pl/jakub-bereza/
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Nie rujnujemy całego systemu (foto)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się środowe, 28 września, spotkanie z wiceminister edukacji narodowej Teresą Wargocką. Obecni byli m.in. samorządowcy i nauczyciele, wywiązała się ciekawa dyskusja na temat obecnego stanu polskiej edukacji i planowanej reformy.
- To wielkie oszustwo, że mamy dobrze zorganizowane kształcenie – uważa wiceminister.
- Zmiany w naszych szkołach są potrzebne, tylko niekoniecznie tak wielkie. Nie w strukturze tkwi błąd. Przykro nam, że nasza praca jest źle oceniana – mówiła z kolei dyrektor jednej ze szkół.
zobacz więcej
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

108 km/h miał na liczniku kierowca zatrzymany przez wyszkowską drogówkę w Porządziu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Nieidealne... jest idealne!

ŻYCIE W PEŁNI: Nieidealne... jest idealne!

Grudzień, zapach pierniczków, spędzenie każdej chwili na szukaniu prezentów, porządkach domowych i planowaniu. Tak, to magiczny czas, wobec którego mamy bardzo DUŻE oczekiwania..., które mogą okazać się nierealistyczne. 
zobacz więcej
Kandydaci na wójtów zarejestrowani

Kandydaci na wójtów zarejestrowani

Trzynaście osób, w tym jedna kobieta, kandyduje na wójtów wiejskich gmin powiatu wyszkowskiego. W czterech gminach wybory rozstrzygną się w pierwszej turze, ponieważ startuje po dwóch kandydatów: obecni włodarze zmierzą się z kandydatami Prawa i Sprawiedliwości. Najciekawiej wygląda kampania w gminie Zabrodzie, gdzie kandydatów jest aż pięcioro. Jednocześnie to jedyna gmina, w której nie startuje obecny wójt.
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną