Mali ekolodzy w akcji (foto)

Wydarzenia

Mali ekolodzy w akcji (foto)

19.09.2016
autor: Ewa Elward
Ponad 400 przedszkolaków z opiekunkami z siedmiu wyszkowskich przedszkoli wzięło udział w „Operacji Przedszkolak” i „Wielkim Sprzątaniu Świata”. Dzieci zostały zapoznane z zasadami segregacji odpadów i ogromnym jej znaczeniem dla czystości środowiska. Po czym zaopatrzone w worki i rękawice ruszyły sprzątać park.
Akcja, zorganizowana przez dział dla dzieci i młodzieży Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyła się w parku miejskim. Towarzyszyła jej piękna, słoneczna pogoda. Panie bibliotekarki najpierw zaproponowały wspólne pląsy, następnie przybliżyły założenia segregacji śmieci. Przypomniały, jakie kolory pojemników i worków odpowiadają poszczególnym rodzajom odpadów. Podkreśliły znaczenie dbania o otaczającą nas przyrodę, wpływ natury na nasze zdrowie i samopoczucie. 
Zadaniem przedszkolaków było umieszczenie śmieci pokrywających kulę ziemską w odpowiednie pojemniki. Prowadzące sprawdziły wiedzę ekologiczną dzieci, pytały o właściwe zachowanie w lesie, źródła zanieczyszczeń powietrza. Gdy dzieci sprawdziły się zarówno w teorii, jak i praktyce, złożyły przysięgę małego ekologa. Obiecały, że nie będą niszczyć, śmiecić, hałasować, zostaną przyjaciółmi przyrody. 
W bardzo sympatycznej, a zarazem edukacyjnej akcji uczestniczyły przedszkola: nr 1, 3, 4, 7, 9, „Nasze Bambino” i „Malinowe Przedszkole”.
Międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzi się z Australii. Został zapoczątkowany w 1989 r., w Polsce – w 1994 r. Co roku w akcję sprzątania świata angażują się miliony wolontariuszy. Rokrocznie biorą w niej udział uczniowie wyszkowskich szkół oraz przedszkolaki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku