Mali ekolodzy w akcji (foto)

Wydarzenia

Mali ekolodzy w akcji (foto)

19.09.2016
autor: Ewa Elward
Ponad 400 przedszkolaków z opiekunkami z siedmiu wyszkowskich przedszkoli wzięło udział w „Operacji Przedszkolak” i „Wielkim Sprzątaniu Świata”. Dzieci zostały zapoznane z zasadami segregacji odpadów i ogromnym jej znaczeniem dla czystości środowiska. Po czym zaopatrzone w worki i rękawice ruszyły sprzątać park.
Akcja, zorganizowana przez dział dla dzieci i młodzieży Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyła się w parku miejskim. Towarzyszyła jej piękna, słoneczna pogoda. Panie bibliotekarki najpierw zaproponowały wspólne pląsy, następnie przybliżyły założenia segregacji śmieci. Przypomniały, jakie kolory pojemników i worków odpowiadają poszczególnym rodzajom odpadów. Podkreśliły znaczenie dbania o otaczającą nas przyrodę, wpływ natury na nasze zdrowie i samopoczucie. 
Zadaniem przedszkolaków było umieszczenie śmieci pokrywających kulę ziemską w odpowiednie pojemniki. Prowadzące sprawdziły wiedzę ekologiczną dzieci, pytały o właściwe zachowanie w lesie, źródła zanieczyszczeń powietrza. Gdy dzieci sprawdziły się zarówno w teorii, jak i praktyce, złożyły przysięgę małego ekologa. Obiecały, że nie będą niszczyć, śmiecić, hałasować, zostaną przyjaciółmi przyrody. 
W bardzo sympatycznej, a zarazem edukacyjnej akcji uczestniczyły przedszkola: nr 1, 3, 4, 7, 9, „Nasze Bambino” i „Malinowe Przedszkole”.
Międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzi się z Australii. Został zapoczątkowany w 1989 r., w Polsce – w 1994 r. Co roku w akcję sprzątania świata angażują się miliony wolontariuszy. Rokrocznie biorą w niej udział uczniowie wyszkowskich szkół oraz przedszkolaki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Ostatnia studniówka sezonu (foto)

Ostatnia studniówka sezonu (foto)

Klasy czwarte Technikum Poligraficzno-Usługowego i klasy trzecie IV Liceum Ogólnokształcącego swoim balem zakończyły w Wyszkowie tegoroczny sezon studniówkowy. Ostatniego poloneza 2019 roku zatańczyli 23 lutego w Gościńcu pod Jesionem. Przedsmakiem balu był pokaz taneczny do muzyki z filmu „Dirty Dancing” w wykonaniu wszystkich maturzystów. Wspólnie z nimi tańczyły wychowawczynie.
zobacz więcej
Nie zakontrolować szpitala na śmierć

Nie zakontrolować szpitala na śmierć

W związku ze skargą Związku Zawodowego Pielęgniarek Anestezjologicznych minister zdrowia zwrócił się do władz powiatu o przeprowadzenie kontroli w szpitalu. Radni na ostatniej sesji zdecydowali, kto i w jakim zakresie ma ją wykonać. Dyskusja momentami była gorąca.
zobacz więcej
Wystawiali fałszywe faktury

Wystawiali fałszywe faktury

Wyszkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o oszustwo na stacji benzynowej. Dwóch mężczyzn i kobieta trafili do policyjnego aresztu. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.
zobacz więcej
Kościuszki w budowie. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu (foto)

Kościuszki w budowie. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu (foto)

Modernizowana ul. Kościuszki nabiera coraz wyraźniejszych kształtów, powstają kolejne chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi, na niektórych odcinkach kładziony jest już asfalt. Szykują się natomiast kolejne zmiany w organizacji ruchu. Być może już w przyszłym tygodniu otwarty zostanie wyjazd z ul. 3 Maja, a zamknięty z ul. Sowińskiego. Jednocześnie zamknięcie dla ruchu starego wiaduktu zapowiada wykonawca nowego obiektu nad torami.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku