Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Wydarzenia

Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

20.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowo kameralny charakter miało tegoroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1. Zazwyczaj salę gimnastyczną wypełniali najbliżsi ponad setki pierwszaków, w tym roku jest ich tylko 34. Uroczystość była jednak równie radosna, a pierwszaki niezmiennie urocze.
Na uroczystości 20 października rodziców, dziadków, ciocie i wujków, a najserdeczniej pierwszaków powitała dyr. Hanna Dziubiel. - To bardzo ważny etap w życiu każdego ucznia. Możemy go porównać do budowy fundamentów domu – mówiła o rozpoczęciu nauki. Zapewniła rodziców, że „jedynka” gwarantuje im wsparcie w wychowaniu, a ich pociechom bezpieczeństwo i wysoką jakość edukacji. W obu klasach wprowadzono dodatkowe zajęcia wynikające z tzw. innowacji pedagogicznych. W jednej to teatr i języka angielski, w drugiej – szachy. 
– Czekamy na państwa pomysły, uwagi, staramy się, byście państwo byli współdecydentami – do rodziców zwróciła się dyr. Dziubiel.
Pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar, następnie zostały pasowane na uczniów przez dyrektor szkoły. Wspaniale zaśpiewały hymn państwowy i pieśń szkoły, przygotowały też krótki program artystyczny. Przez cały czas towarzyszyły im wychowawczynie Dorota Jastrzębska i Marzena Rojek.
W tym roku szkolnym SP1 ma tylko 34 pierwszaków, co związane jest ze zmianą wieku szkolnego. Rodzice większości 6-latków zdecydowali o pozostawieniu ich w przedszkolach. – Pierwszy raz mamy tak mało uczniów w pierwszych klasach, w ubiegłym roku było 154 – przypomniała Hanna Dziubiel. – Mało ich, ale za stu wystarczą. Mają energię, duży potencjał, są wspaniali. Mam nadzieję, że będziecie się tu czuli jak w drugim domu.
Pierwszaków powitali również proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś, Monika Bednarczyk z rady rodziców oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nasza sonda: Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?

Nasza sonda: Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?

Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić w ordynacji wyborczej zmiany, które wydłużyłyby do 5 lat kadencję w samorządach, ale za to ograniczyłyby sprawowanie funkcji wójta, burmistrza, prezydenta miasta tylko do dwóch kadencji. Niedawno pisaliśmy, co o tych zamiarach sądzą nasi włodarze. Dziś pytamy naszych czytelników: czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza? Zachęcamy do udziału w naszej sondzie.
zobacz więcej
ŻYCIE W PEŁNI: Trzy zasady szczęśliwego życia, które mogą Cię zaskoczyć

ŻYCIE W PEŁNI: Trzy zasady szczęśliwego życia, które mogą Cię zaskoczyć

Bądź dla siebie dobry. Być dla siebie dobrym, to znaczy... postępować w zgodzie ze sobą, czyli robić rzeczy, które są spójne z naszymi przekonaniami, poglądami i pragnieniami serca. 
zobacz więcej
Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Uwaga! Spore utrudnienia na „ósemce” (foto, wideo)

Spore zamieszanie zrobiło się na budowanej trasie S-8, kiedy w Turzynie ruch skierowano z obecnej drogi krajowej na serwisową. Samochody stanęły w długim korku, gdy z wąskiej drogi ciężarówka częściowo zjechała na grząskie pobocze i utknęła…
zobacz więcej
Czy praca burmistrza jest ciężka? (foto)

Czy praca burmistrza jest ciężka? (foto)

Na temat samorządności mówiono na II zjeździe wyszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Młodzi studenci (w wieku od 6 do 10 lat) spotkali się m.in. z burmistrzem i jego zastępczynią, z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Gminy, wysłuchali wykładu kierownik USC, zadali wiele nieszablonowych pytań, otrzymali indeksy.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku