Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Wydarzenia

Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

20.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowo kameralny charakter miało tegoroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1. Zazwyczaj salę gimnastyczną wypełniali najbliżsi ponad setki pierwszaków, w tym roku jest ich tylko 34. Uroczystość była jednak równie radosna, a pierwszaki niezmiennie urocze.
Na uroczystości 20 października rodziców, dziadków, ciocie i wujków, a najserdeczniej pierwszaków powitała dyr. Hanna Dziubiel. - To bardzo ważny etap w życiu każdego ucznia. Możemy go porównać do budowy fundamentów domu – mówiła o rozpoczęciu nauki. Zapewniła rodziców, że „jedynka” gwarantuje im wsparcie w wychowaniu, a ich pociechom bezpieczeństwo i wysoką jakość edukacji. W obu klasach wprowadzono dodatkowe zajęcia wynikające z tzw. innowacji pedagogicznych. W jednej to teatr i języka angielski, w drugiej – szachy. 
– Czekamy na państwa pomysły, uwagi, staramy się, byście państwo byli współdecydentami – do rodziców zwróciła się dyr. Dziubiel.
Pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar, następnie zostały pasowane na uczniów przez dyrektor szkoły. Wspaniale zaśpiewały hymn państwowy i pieśń szkoły, przygotowały też krótki program artystyczny. Przez cały czas towarzyszyły im wychowawczynie Dorota Jastrzębska i Marzena Rojek.
W tym roku szkolnym SP1 ma tylko 34 pierwszaków, co związane jest ze zmianą wieku szkolnego. Rodzice większości 6-latków zdecydowali o pozostawieniu ich w przedszkolach. – Pierwszy raz mamy tak mało uczniów w pierwszych klasach, w ubiegłym roku było 154 – przypomniała Hanna Dziubiel. – Mało ich, ale za stu wystarczą. Mają energię, duży potencjał, są wspaniali. Mam nadzieję, że będziecie się tu czuli jak w drugim domu.
Pierwszaków powitali również proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś, Monika Bednarczyk z rady rodziców oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.15% (178 głosów)
29.39% (226 głosów)
7.67% (59 głosów)
6.89% (53 głosów)
32.90% (253 głosów)
manhattan