Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

Wydarzenia

Mają energię, duży potencjał, są wspaniali (foto)

20.10.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyjątkowo kameralny charakter miało tegoroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1. Zazwyczaj salę gimnastyczną wypełniali najbliżsi ponad setki pierwszaków, w tym roku jest ich tylko 34. Uroczystość była jednak równie radosna, a pierwszaki niezmiennie urocze.
Na uroczystości 20 października rodziców, dziadków, ciocie i wujków, a najserdeczniej pierwszaków powitała dyr. Hanna Dziubiel. - To bardzo ważny etap w życiu każdego ucznia. Możemy go porównać do budowy fundamentów domu – mówiła o rozpoczęciu nauki. Zapewniła rodziców, że „jedynka” gwarantuje im wsparcie w wychowaniu, a ich pociechom bezpieczeństwo i wysoką jakość edukacji. W obu klasach wprowadzono dodatkowe zajęcia wynikające z tzw. innowacji pedagogicznych. W jednej to teatr i języka angielski, w drugiej – szachy. 
– Czekamy na państwa pomysły, uwagi, staramy się, byście państwo byli współdecydentami – do rodziców zwróciła się dyr. Dziubiel.
Pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar, następnie zostały pasowane na uczniów przez dyrektor szkoły. Wspaniale zaśpiewały hymn państwowy i pieśń szkoły, przygotowały też krótki program artystyczny. Przez cały czas towarzyszyły im wychowawczynie Dorota Jastrzębska i Marzena Rojek.
W tym roku szkolnym SP1 ma tylko 34 pierwszaków, co związane jest ze zmianą wieku szkolnego. Rodzice większości 6-latków zdecydowali o pozostawieniu ich w przedszkolach. – Pierwszy raz mamy tak mało uczniów w pierwszych klasach, w ubiegłym roku było 154 – przypomniała Hanna Dziubiel. – Mało ich, ale za stu wystarczą. Mają energię, duży potencjał, są wspaniali. Mam nadzieję, że będziecie się tu czuli jak w drugim domu.
Pierwszaków powitali również proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś, Monika Bednarczyk z rady rodziców oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom