Ludzkiej życzliwości i Bożego błogosławieństwa (foto)

Wydarzenia

Ludzkiej życzliwości i Bożego błogosławieństwa (foto)

17.12.2018
autor: Elżbieta Borzymek
- życzył proboszcz parafii św. Idziego ks. Zdzisław Golan podczas niedzielnego spotkania opłatkowego w domu parafialnym. Piękną tradycję organizowania wigilii dla osób najuboższych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych od ponad 20 lat podtrzymują Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Wchodzących witały dźwięki kolęd, które śpiewali członkowie wspólnoty Gloriosa Trinita, świątecznie zastawione stoły i migocąca światłami choinka. Cenne jest, że w organizację tego spotkania włączają się licznie wolontariusze, którzy przygotowali świąteczny stół i usługiwali przy nim. 
Najpierw popłynęły życzenia: 
- Zdrowia, radości, pomyślności, szacunku innych, jak najmniej trosk i kłopotów i żeby nam się szczęściło w 2019 roku  – życzyła dyrektor OPS Agnieszka Mróz  - Wam, kochani, bardzo dziękuję, że co roku jesteście z nami na wspólnym opłatku – zwróciła się do obecnych Janina Szymanik, przedstawicielka Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, działającego w parafiach św. Wojciecha i św. Idziego. – Życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia.
- Byśmy byli otwarci na innych ludzi, życzliwi, uśmiechnięci – dodała Teresa Czajkowska, przedstawicielka zarządu powiatu, reprezentująca starostę Jerzego Żukowskiego.
- Dużo miłości, dużo radości – kontynuował Wojciech Bielecki, szef Fundacji Lepszy Los, która przygotowała dla uczestników tej wigilii świąteczne paczki żywnościowe.
- Niech wam niczego w życiu nie brakuje, mimo tylu niedostatków, których doświadczacie, niczego w sensie życzliwości innych ludzi i Bożego błogosławieństwa – życzył ks. Zdzisław Golan.
Po wysłuchaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa, którą przeczytał ks. Emil, obecni podzielili się opłatkiem, obdarowując serdecznymi słowami, gestami i uśmiechem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom