LIST DO REDAKCJI: „Łapaj” złodzieja...

Wydarzenia

LIST DO REDAKCJI: „Łapaj” złodzieja...

11.04.2017
autor: Platforma Obywatelska RP w Wyszkowie
Ksenofobiczny, prostacki w formie, z sugerowanym wulgaryzmem, nakłaniający do łapania tak zwanego złodzieja baner autorstwa Gazety Polskiej wisiał jakiś czas na budynku przy ul. I AWP. W wyniku protestów mieszkańców ulicy został usunięty. Fakt ten został udokumentowany zdjęciami, z których jedno publikujemy.
Nasuwa się w takim razie stara maksyma, że bardzo często okrzyk „Łap złodzieja!” jest autorstwa wyżej wymienionych. Próżno by szukać w materiałach archiwalnych potwierdzenia, że wtedy, gdy Wyszków był terroryzowany przez gangi złodziei, obecne środowisko Gazety Polskiej wyrażało swój sprzeciw czy protestowało.
Oczywiście autorom banera chodzi o tak zwanego złodzieja, którym to jest każdy niepopierający linii politycznej tej Gazety. Przykład mieliśmy po spotkaniu zorganizowanym ostatnio przez klub „GP”, po którym został skradziony baner przedstawicielom środowiska KOD przez przedstawiciela środowiska jak najbardziej związanego z Klubem GP. Jak zatem mielibyśmy to rozumieć? Jak nam ukraść to źle, ale jak my ukraść to czyn patriotyczny? Gratulujemy, lecz nie popieramy.
Kierowany głównie do swoich zwolenników przekaz, oparty na najpodlejszej ludzkiej przywarze – nienawiści jest nie tylko scharakteryzowaniem autora(ów), jest również wyrazem jego braku szacunku, wręcz pogardy, dla swojego elektoratu.
Uważamy, że w okresie niesłychanie napiętej sytuacji politycznej, w jakiej znajduje się nasz kraj, nasze społeczeństwo, najgorszą z rzeczy jest nawoływanie do przemocy, do nienawiści.
Każdy ma prawo do swoich poglądów, sympatii politycznych, ale każdy ma obowiązek szanować swój kraj, społeczność, w której żyje, swojego sąsiada – współobywatela.
Apelujemy zatem do przyzwoitości wszystkich, z różnych stron barykady, o odrzucenie ksenofobii, nienawiści i ich siewców, siewców zła i głupoty. 
Platforma Obywatelska RP w Wyszkowie
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom