Lidl wycofuje wiórki kokosowe

Wydarzenia

Lidl wycofuje wiórki kokosowe

18.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Podejrzenie obecności dwutlenku siarki jest powodem wycofania ze sklepów Lidl jednej partii wiórków kokosowych.
"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a kosz jego zakupu zostanie zwrócony" – informuje sieć Lidl. - "Dwutlenek siarki to substancja konserwująca, która występuje pod oznaczeniem E220. Ma własności bakteriobójcze i pleśniobójcze."
Chodzi o serię produkt „Belbake. Wiórki kokosowe 200 g”, numer partii 34452 o dacie trwałości 22.11.2019. Dwutlenek siarki to substancja konserwująca, która nie została zadeklarowana przez producenta. Może być niebezpieczna dla osób, które cierpią na nietolerancję tego składnika.
Zaproszenie na mszę1
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W hołdzie lotniczym bohaterom (foto)

W hołdzie lotniczym bohaterom (foto)

Obchody stulecia Lotnictwa Polskiego obchodzono w Wyszkowie w sobotę 15 września. Ich organizatorami byli: Gmina Wyszków i Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego Oddział Warszawsko-Mazowiecki. Rozpoczęły je uroczystości na cmentarzu parafialnym, przy grobie por. pil. Stefana Okrzei.  
zobacz więcej
Należy to zmienić

Należy to zmienić

- Nie wyobrażam sobie, jak jesteśmy w stanie, jako gmina, pracować na takich planach zagospodarowania przestrzennego - dziwi się radny Adam Szczerba proponowanym przez gminę zmianom. - Plan powinien być długoterminowym spojrzeniem na to, jak gmina powinna wyglądać.
- Praktycznie co wtorek przychodzą mieszkańcy, którzy chcą wprowadzić jakieś zmiany. Mamy powiedzieć: proszę czekać, bo pan jest z sołectwa X i czekamy na 50 wniosków, żeby zrobić projekt? - zarzuty odpiera burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Policja przejęła nielegalny towar (wideo)

Policja przejęła nielegalny towar (wideo)

Tona nielegalnej krajanki tytoniowej, 720 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz kilkadziesiąt litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy nie trafią na rynek naszego kraju. Skarb Państwa mógłby stracić blisko 2 mln zł. Zatrzymanym mężczyznom, którzy trudnili się nielegalnym procederem, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka kara finansowa.
zobacz więcej
Szkoły zamknięte jeszcze przez miesiąc, egzaminy w czerwcu

Szkoły zamknięte jeszcze przez miesiąc, egzaminy w czerwcu

Do 24 maja pozostaje zawieszona działalność szkół, żłobków i przedszkoli. Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, egzaminy ósmoklasistów - 16 czerwca.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane