Lekkoatletyka w natłoku imprez. Koronawirus największą przeszkodą?

Wydarzenia

Lekkoatletyka w natłoku imprez. Koronawirus największą przeszkodą?

20.02.2020
autor: materiał zewnętrzny
Najlepsi sportowcy na świecie mają bardzo napięty terminarz. Gdy odbywają się Letnie Igrzyska Olimpijskie, każdy z nich chce przygotować się do tej imprezy najlepiej, jak można. Polscy sportowcy muszą dokładnie zaplanować swoje sporty i… śledzić sytuację związaną z epidemią.
 

Rok 2020 rokiem lekkoatletyki

Ten rok z uwagi na wiele wydarzeń najwyższej rangi jest wyjątkowy. W dodatku niespodziewanie okoliczności, jakimi są kolejne zakażenia koronawirusem mają ogromny wpływ na kalendarz sportowców i organizację imprez. Ale o tym później. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, piłkarskie EURO 2020 i jeszcze kilka innych imprez rangi mistrzowskiej to dopiero wierzchołek sportowej góry lodowej. Z jednej strony to gratka dla fanów sportu, z drugiej wyzwanie dla organizatorów i sportowców, bo imprezy w XXI wieku odbywają się w wielu krajach na różnych kontynentach. Lekkoatletyka ma bardzo napięty program i choć mamy dopiero drugi miesiąc tego roku, to już odbyło się kilka niezwykle ważnych i ciekawych zawodów. A to przecież dopiero początek i kulminacja nastąpi za kilka dobrych miesięcy.
 

Świetny początek roku

Pierwsza połowa lutego przyniosła dwie świetne imprezy w Polsce, które zgodnie z przewidywaniami dostarczyły sporo emocji. Najpierw w Toruniu odbył się po raz szósty Orlen Copernicus Cup, zaliczany do World Athletics Indoor Tour. Kilka dni później w Łodzi miał miejsce z kolei Orlen Cup. Emocji nie brakowało, a zmagania lekkoatletów oglądały z wysokości trybun tysiące kibiców. W Toruniu halowy rekord świata w skoku o tyczce ustanowił 20-letni Szwed – Armand Duplantis. Z kolei w Łodzi sportowcy osiągnęli kilka naprawdę zacnych i wartościowych rezultatów. Po halowych zawodach w Toruniu i Łodzi lekkoatletom został jeszcze miesiąc rywalizacji w zamkniętych obiektach. Część polskich zawodników ma wystąpić w trzech ostatnich zawodach cyklu World Athletics Indoor Tour – w Glasgow, Lievin i Madrycie. Wiele imprez lekkoatletycznych będzie można obstawiać w STS zakładach bukmacherskich.
 

Odwołane halowe mistrzostwa. Maraton pod znakiem zapytania

Kalendarz został już nieco zmodyfikowany, a może być jeszcze gorzej. Wszystko przez szalejącego w Azji koronawirusa. W marcu w chińskim mieście Nankin miały się odbyć Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, ale zostały przeniesione na 2021 rok. To nie wszystko. 1 marca w Japonii zaplanowano Tokyo Marathon, na którym stawić się ma ok. 40 tysięcy biegaczy. Jako że Japonia jest drugim po Chinach krajem z największą liczbą zainfekowanych osób, a w maratonie ma wziąć udział niemal 2000 sportowców z Chin, już teraz pojawiają się głosy, żeby odwołać imprezę. Zwłaszcza, że za 5 miesięcy w Tokio odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Na razie organizatorzy nie chcą myśleć o odwołaniu prestiżowego maratonu i zwiększają środki bezpieczeństwa. Sytuacja jest jednak dynamiczna i żadnego scenariusza nie można wykluczyć. W warunkach niepewności i niepokoju sportowcom z całego świata na pewno trudniej będzie się trenowało przez najważniejszymi imprezami.
 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

fot. shutterstock.com

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
PCPR: Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

PCPR: Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych

Po raz kolejny w Powiecie Wyszkowskim realizowany jest pilotażowy program PFRON pn. „Aktywny samorząd". Jednostką wskazaną przez Powiat Wyszkowski do realizacji programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wyszkowie. Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 
Adresatami programu są osoby niepełnosprawne, które spełniając warunki uczestnictwa w programie są uprawnione do ubiegania się o dofinansowanie.
Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.
zobacz więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w plenerze?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w plenerze?

Taką propozycję wysunęła gmina Wyszków, która wzięła na siebie przygotowanie jubileuszowego, 25. finału WOŚP. Większość osób obecnych 10 listopada na pierwszym spotkaniu organizacyjnym pomysł poparła, choć wątpliwości nie brakowało.
zobacz więcej
Przed Świętem Zmarłych (foto)

Przed Świętem Zmarłych (foto)

Tonący w jesiennych kolorach cmentarz wygląda bardzo malowniczo. Porządkujący groby przed zbliżającym się świętem mają jednak sporo pracy. 1 listopada, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się zbiórka na rzecz odrestaurowania najstarszych, opuszczonych nagrobków na wyszkowskim cmentarzu parafialnym.
zobacz więcej
Już się dostali. Teraz tylko dojechać…

Już się dostali. Teraz tylko dojechać…

Naukę w wyszkowskich szkołach średnich we wrześniu rozpocznie o ok. 800 uczniów więcej niż w latach poprzednich. Muszą się nie tylko pomieścić, ale też dojechać. Setki pierwszoklasistów to uczniowie spoza Wyszkowa. Powiat prowadzi rozmowy z prywatnymi przewoźnikami, by kursów było więcej.
zobacz więcej
Zitcom