Latawce nad Wyszkowem (foto)

Wydarzenia

Latawce nad Wyszkowem (foto)

19.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.), fot. PSS Społem
Piknik Rodzinny „Święto Latawca” odbył się już po raz czwarty. W sobotę 16 września na pogodnym niebie nad skwerem św. Jana Pawła II pojawiło się mnóstwo wieleobarwnych latawców. Nie był to tylko pokaz ich piękna, ale także konkurs.
Oto zwycięzcy, w kategoriach: 
LATAWCE PŁASKIE: 1. ex aequo Szymon Dąbkowski i Karol Dąbkowski – przedszkole przy SP w Lucynowie (62 p.), 2. Wiktoria Przybysz – SP1 (61 p.), 3. Bartłomiej Ziętara – SP1 (60 p.), 4. Agata Łada – SP 1 (59 p.), 5. Wiktor Pilaciński – SP1 (58 p.)
LATAWCE SKRZYNKOWE: 1. Aleksandra Osowiecka – SP5 (58 p.), 2. Anna Koniarska – SP1 (55 p.), 3. Natalia Dąbrowska – SP1 (50 p.)
LATAWCE FABRYCZNE: 1. Oliwia Arnal – SP5 (25 p.), 2. Mateusz Mróz – SP5 (22 p.), 3. Jakub Wojtkowski – SP5 (21 p)
Klasyfikacja drużynowa: 1. SP1 (1.584 p.), 2. SP w Lucynowie (312 p.), 3. SP 5 (297 p.), 4. ZS „Rybienko Leśne”, 5. SP 2, 6. SP w Leszczydole Starym
Nie zabrakło też rywalizacji w wymyślaniu haseł promujących głównego organizatora imprezy, wyszkowskiej PSS Społem. Zwyciężyła Anna Koniarska, autorka hasła: „Gdy kapustę na bigos chciałam, w „Społem” pyszną ją dostałam. Gar z bigosem przypaliłam, nowy w „Tęczy” zakupiłam”.
Na 2. miejscu znalazła się Agata Łada: „Jeśli chcesz mieć dobre kanapeczki, kupuj w „Społem” świeże bułeczki”, na 3. – Wojciech Dzierżanowski: „W naszym Wyszkowie o każdej porze na sklepy „Społem” każdy liczyć może”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Najpiękniejsza choinka w mieście (foto)

Najpiękniejsza choinka w mieście (foto)

Choć szpital nie należy do miejsc wesołych, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, ma najpiękniejszą choinkę w całym mieście: wielką, pachnącą, przywiezioną przez leśników z Nadleśnictwa Wyszków i ubraną przez najmłodszych pacjentów.
zobacz więcej
Nie ma słów, by podziękować za ten dar (foto)

Nie ma słów, by podziękować za ten dar (foto)

Niezwykle uroczysta była niedzielna, 26 marca, suma w sanktuarium św. Idziego. Swoją pierwszą Mszę św., wśród rodziny, przyjaciół i wielu parafian, odprawił wyświęcony dzień wcześniej ks. Damian Małkowski. To wielkie wydarzenie w jego życiu stało się ważnym świętem nie tylko jego rodziny, ale całej rodzinnej parafii.
zobacz więcej
Pałac w oczekiwaniu

Pałac w oczekiwaniu

Pałac w Dębinkach jest obiektem zainteresowania wielu osób i instytucji. Posiadłością interesuje się gmina Zabrodzie i fundacja Norwidowska. Ponieważ zgłosili się spadkobiercy i sądownie domagają się zwrotu majątku, do czasu ogłoszenia wyroku wszelkie czynności dotyczące pałacu są wstrzymane.
zobacz więcej
Dni wielkiej radości (foto)

Dni wielkiej radości (foto)

Ponad dwa tysiące osób przyjechało do Wyszkowa, by 8 i 9 kwietnia podczas Diecezjalnych Dni Młodzieży cieszyć się miłością Boga i sobą nawzajem, wspólnie modlić się, a także po prostu wspaniale bawić. Były chwile wyciszenia, ale i zabawy podczas koncertów. Młodzi dwukrotnie przeszli ulicami miasta – w drodze krzyżowej i procesji palmowej – wielkich demonstracjach wiary, na które zapraszali wszystkich mieszkańców.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.46% (53 głosów)
3.14% (48 głosów)
27.96% (428 głosów)
3.00% (46 głosów)
2.61% (40 głosów)
4.44% (68 głosów)
30.63% (469 głosów)
3.66% (56 głosów)
2.35% (36 głosów)
2.61% (40 głosów)
16.13% (247 głosów)