Kuchnia a szklane panele - co i jak?

Wydarzenia

Kuchnia a szklane panele - co i jak?

16.04.2020
autor: materiał zewnętrzny
Panele szklane instalowane w kuchni są ważnym elementem wielu współczesnych aranżacji. O ile pusty panel szklany bez nadruku można położyć na dowolnej tapecie, to grafika może ulec zniszczeniu przez ciepło. Dlatego godnym uwagi rozwiązaniem jest nadrukowanie wybranego wzoru bezpośrednio na szkle. Można to wykonać za pomocą nowoczesnego nadruku UV.
 

Płytki czy szkło?

Rozwiązania, które najczęściej stosuje się w kuchniach to albo zwykłe płytki albo właśnie szklane panele kuchenne. To drugie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet, co powoduje zastosowanie go w coraz większej ilości polskich domów. Zauważyć można, że bardzo częstym problemem naściennym są fugi i to, jak bardzo się one brudzą, a czasem pojawiają się nieestetyczne czarne kropki przez wszechobecną wilgoć. Niektórych śladów nie da się usunąć, a co więcej ratunek w postaci położenia nowej fugi często wychodzi krzywo. Uniknąć takiego efektu możemy dzięki panelom szklanym, które są dostosowane do każdej przestrzeni i nie pozostają fatalne łączenia. Wiele osób obawia się trudności w czyszczeniu szkła, ale tak naprawdę, jest ono dużo prostsze w utrzymaniu niż czyszczenie kafelków i fug. Plamy tłuszczu usuniemy zwykłym płynem do mycia okien, dzięki któremu nie zostają smugi.
Kolejną zaletą jest łatwość w wycinaniu otworów na kontakty w szkle. Nie potrzebny jest bardziej specjalistyczny sprzęt, jak ma to miejsce w przypadku grubych kafli kuchennych. Podstawą będzie jednak wybór odpowiedniego, hartowanego szkła, które zabezpieczy przed ciepłem pochodzącym z obszaru kuchenki.

Dostosuj panel

O ile przy wyborze płytek mamy ograniczony wybór wzorów, o tyle jeśli decydujemy się na szklane panele kuchenne, możemy nadrukować na nich dowolną grafikę. Nie ma znaczenia czy jest to zdjęcie wykonane w ulubionym zakątku świata, czy kompletna abstrakcja wykonana na zamówienie. Wszystko zależeć będzie od ogólnego pomysłu na aranżację wnętrza. Przy wyborze grafiki trzeba jednak pamiętać o tym, że musi być ona w odpowiedniej rozdzielczości. W innym razie na grafice mogą pojawić się niechciane piksele. Profesjonalne grafiki i zdjęcia można znaleźć w darmowych bazach grafik. Inną kwestią, na którą zwraca się uwagę jest kolorystyka. To, co widzimy na ekranie, może nieco odbiegać od efektu końcowego. Niektóre firmy proponują wydruk próbny jakiegoś fragmentu zdjęcia, by nie było później rozczarowania. Należy to wziąć pod uwagę przy zleceniu wykonania nadruku na szklanym panelu. Jak nietrudno się domyślić, można też zastosować panel jednokolorowy, jeśli taki akurat mamy pomysł na kuchnię.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom