Kto na burmistrza Wyszkowa?

Wydarzenia

Kto na burmistrza Wyszkowa?

12.08.2018
autor: Red.
Do 10 sierpnia poznaliśmy czworo kandydatów na fotel burmistrza Wyszkowa. A ilu wystartuje w najbliższych wyborach?

Jedyną kobietą w gronie kandydatów jest Ewa Runo, którą wystawia wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość. Prócz niej start w wyborach zapowiedzieli także: Piotr Turek (Polskie Stronnictwo Ludowe), Krzysztof Ogrodziński (kandydat niezależny) oraz Dariusz Andrzejewski (kandydat niezależny).
 • Ewa Runo, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4, jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wyszkowa. Przez 14 lat pracowała w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wyszkowie jako nauczyciel fizyki i matematyki. Była inicjatorką utworzenia Stowarzyszenia „Nasza Zakolejowa”, które działa na rzecz niepełnosprawnych uczniów i ich rodziców. Ewa Runo jest mieszkanką gminy Rząśnik. Do PiS należy od 3 lat. Kandydatka została przedstawiona jako pierwsza, już w marcu 2018.
   
 • Na czyje głosy liczy Piotr Turek? - To wybory lokalne, nie można na nie patrzeć przez pryzmat polityki. Ludzie potrafią się wznieść ponad podziałami politycznymi i tak powinno się też pracować w samorządzie. Liczę więc na głosy wszystkich mieszkańców, którzy mają podobne poglądy. - Mieszkańcy powinni mieć realny wpływ na to, co dzieje się w gminie Wyszków. Tymczasem decyzje podejmowane są jednoosobowo, a potem głosowane. To musi wyglądać inaczej, to się po prostu należy mieszkańcom.
   
 • Nigdy nie marzyłem, żeby być burmistrzem, ale mam marzenie o Wyszkowie – podkreśla Krzysztof Ogrodziński. - Dzięki swojemu położeniu Wyszków powinien być miastem, w którym każdy znajduje pasje, marzenie i rozwój. Jestem sportowcem i lubię walczyć, więc podjąłem tę rękawicę. Postaram się to miasto zmienić, żeby stało się miastem sportowym, kulturalnym, z ambicjami, takim, o którym będzie się mówiło, ale nie jak w piosence „Wyszków tonie”.
   
 • Wiemy, że ta scena od 16 lat jest niezmieniona. Myślę, że powiew świeżości się przyda. Chciałbym, żeby naszym hasłem było: Wyszków miastem przyjaznym swoim mieszkańcom. Żeby w naszym mieście życie było jak najtańsze, chodzi o wodę, ciepło, śmieci. Miasto, które dba, żeby nie zwiększano podatków przedsiębiorcom, żeby życie było bardziej przyjazne – mówi Dariusz Andrzejewski. W jego komitecie znaleźli się m.in.: Marek Głowacki, Monika Bieżuńska, Bogdan Osik i Marek Pietrzak.

 • Nieoficjalnie mówi się, że po raz piąty o funkcję burmistrza będzie ubiegał się obecnie urzędujący – Grzegorz Nowosielski. Oficjalnie swoją decyzję ma ogłosić podczas konferencji prasowej, jeszcze w sierpniu.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość