Kto ma opiniować nagrody starosty?

Wydarzenia

Kto ma opiniować nagrody starosty?

26.10.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Radna powiatu Justyna Garbarczyk na sesji w dniu 25 października wnioskowała, aby nagrody starosty były opiniowane przez odpowiednie komisje Rady Powiatu Wyszkowskiego.
- Minął dzień nauczyciela i pewnie jak co roku powiat organizował i wręczał nagrody. Chciałabym wiedzieć, kto otrzymał te nagrody, jakie były wielkości, jakie były kryteria wyboru na dzień nauczyciela? – spytała radna Justyna Garbarczyk.
- Nagrody były przyznane na wniosek naczelnika Wydziału Edukacji i wicestarosty – odpowiedział starosta Bogdan Pągowski. – Przyznano 21 nagród dla wyróżniających się nauczycieli w wysokości 2 tys. zł brutto. Co do kryterium, to proszę rozmawiać z naczelnikiem.
- Czy komisja oświaty opiniowała te nagrody? – dopytywała radna.
- To są nagrody starosty – usłyszała w odpowiedzi.
Na koniec sesji radna zgłosiła interpelację, żeby wszystkie nagrody wypłacane z budżetu powiatu były opiniowane na właściwej komisji, według kompetencji. 
- Nie po to, żeby to ograniczać, ale być może ze względu na współpracę i pracę w tych dziedzinach będziemy mogli coś podpowiedzieć zarządowi, że wskazane osoby powinny otrzymać większe nagrody, żeby radni mogli mieć w tym udział. 
Radny Paweł Deluga, przewodniczący komisji edukacji, kultury i sportu (w składzie komisji są jeszcze Bogusław Frąckiewicz, Justyna Garbarczyk, Kamil Giza i Renata Rębała) napomknął, że dotychczas nagrody starosty nigdy nie były opiniowane przez radnych.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom