Krzesło dla dziecka z wadą kręgosłupa. Jak wybrać najlepszy model?

Wydarzenia

Krzesło dla dziecka z wadą kręgosłupa. Jak wybrać najlepszy model?

10.06.2018
autor: Red.
Wady kręgosłupa zdarzają się u wielu dzieci. Dzięki właściwym ćwiczeniom oraz odpowiedniemu krzesłu do siedzenia można jednak je zredukować. Skupmy się dzisiaj właśnie na krzesłach, które przeznaczone są dla dzieci z wadami kręgosłupa. Jak wybrać najlepszy model?

Małe dzieci są szczególnie narażone na skrzywienia kręgosłupa. Ich kości nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a stały proces wzrostu powoduje, że nieodpowiednie nawyki mogą przełożyć się na wady postawy. Szacuje się, że aż około 85 proc. dzieci w Polsce posiada różnego rodzaju wady postawy. Wynikają one również z tego, że maluchy dużo czasu spędzają przed telewizorem i komputerem.

 

W związku z tym odpowiedzialni rodzice powinni pamiętać o tym, żeby wspierać zdrowy rozwój dzieci – dużo ruchu, korygowanie postawy, jeśli jest ona nieprawidłowa, a także właściwe krzesło, z którego dziecko będzie korzystało to podstawa. Jak dobrać to odpowiednie, które będzie sprzymierzeńcem w walce o zdrowy, prosty kręgosłup?

 

Obrotowe czy na zwykłych nóżkach?

To jedno z pierwszych pytań, które zadawane są w związku z doborem odpowiedniego krzesła dla dziecka. Z jednej strony wiele osób poleca krzesła tradycyjne, czyli bez funkcji obrotu, z drugiej z kolei te obrotowe są bardziej funkcjonalne i pozwalają dziecku na większą mobilność przy biurku.

 

Krzesła obrotowe nie zawsze sprawdzają się u najmłodszych dzieci, które są ruchliwe i w związku z tym mogą łatwo zmieniać pozycję na krześle. Krzesło może też odsuwać się od biurka, zmieniać kąt siedziska w stosunku do biurka, a tym samym dziecko zamiast siedzieć prosto przyjmuje niekorzystną dla niego pozycję. W związku z tym, jeśli chcemy wybrać krzesło obrotowe, sprawdźmy, czy mamy możliwość zablokowania obrotów oraz ruchu kółek.

 

Krzesło dla dziecka – lepsze niż dla dorosłego

Niezależnie od tego, na jakie krzesło się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby było ono dopasowane do sylwetki dziecka. Właśnie dlatego nie powinniśmy kupować krzeseł przeznaczonych dla osoby dorosłej, myśląc o oszczędnościach, ponieważ takie krzesło na wyrost nie zapewni dziecku właściwego komfortu użytkowania.

 

Krzesła przeznaczone dla dzieci mają odpowiednie wymiary i pozwalają na łatwiejsze dopasowanie do sylwetki dziecka. Wiele z takich modeli posiadać opcję szerokiej regulacji, która również jest bardzo ważna, aby dopasować model do sylwetki dziecka i dać prawidłowe podparcie dla pleców i pomagać w wyleczeniu wady postawy.

 

Dobry model powinien posiadać regulację w następującym zakresie:

  • wysokość siedziska
  • wysokość oparcia
  • odległość siedziska od odparcia – głębokość siedziska
  • kąt nachylenia oparcia względem siedziska
  • pozycja podłokietników

 

Niestety, nie w każdym sklepie możemy znaleźć krzesła posiadające tak szeroką możliwość regulacji. Najlepiej rozglądać się za nimi w specjalistycznych sklepach. Można zakupić je między innymi w sklepie Centrum Krzeseł, które specjalizuje się w dostarczaniu krzeseł i foteli do domu i do biura. Więcej informacji o modelach można znaleźć pod adresem: www.centrumkrzesel.pl/pokoj-dziecka-/122/c.

 

Dobre krzesło dla dziecka nie musi być drogie!

Wielu rodziców obawia się, że krzesło przeznaczone dla dziecka z wagą kręgosłupa może być bardzo kosztowne. W rzeczywistości jednak za dobry model wcale nie musimy płacić bardzo dużo – wystarczy zapoznać się z różnymi propozycjami, aby wyszukać odpowiedni model w przystępnej cenie.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość