Kredyty dla osób zadłużonych czyli jak łatwo wpaść w spiralę długów

Wydarzenia

Kredyty dla osób zadłużonych czyli jak łatwo wpaść w spiralę długów

03.07.2018
autor: Red.
Termin „dłużnik”, choć ma zabarwienie negatywne, dotyczy wielu Polaków, którzy aktualnie spłacają swoje zobowiązania finansowe. Oczywiście każdy pragnie uniknąć ów sytuacji, gdy będzie winny zwrócić większą lub mniejszą kwotę pieniędzy lecz w dzisiejszych czasach, gdy nasze życie stało się poniekąd życiem na kredyt, jest to po prostu niemożliwe. Ponieważ wysoki poziom konsumpcji jest stanem naturalnym, równie powszechnym wydaje się zaciąganie zobowiązań finansowych. Problem pojawia się w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie uregulować ich w wyznaczonym czasie.

Masz trudną sytuację materialną – nie bierz pożyczek

Częstym błędem, jaki popełniają dłużnicy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej jest zaciąganie pożyczek na spłatę zaległych rat kredytów. Jest to najgorsza z możliwych opcji do wyboru, gdy staramy się jakoś zminimalizować problem niewywiązywania się z umowy kredytowej. Jeśli bowiem pożyczamy pieniądze na zwrot zaległych rat, generujemy kolejny dług. Niestety tym razem jego źródłem są instytucje pozabankowe zaprezentowane choćby na stronie http://citysniper.pl, gdyż żaden bank nie udzieli kredytu konsumentowi z opóźnieniami w zwrocie zobowiązania finansowego. Za to firma spoza sektora bankowego jest skłonna dopuścić do takiej sytuacji. Jak dobrze wiemy, koszty obsługi pożyczek popularnie określanych chwilówkami są bardzo wysokie. Choć udało nam się za ich pomocą uregulować kilka zaległych rat kredytu, nasz dług rośnie, tym razem wobec instytucji parabankowej.
 

Kredyty dla zadłużonych w prywatnych firmach to spore ryzyko

Jeśli pesymistyczny scenariusz spirali zadłużenia się ziści, możemy stać się przedmiotem postępowania komorniczego. Na tym etapie utraty stabilności finansowej wielu konsumentów ratuje się prywatnymi pożyczkami, adresowanymi również do osób zadłużonych. Sięgamy po pożyczki społecznościowe lub prywatne kredyty po zastaw. Niestety droga ta jest pełna pułapek, w które nadspodziewanie łatwo wpaść. Po pierwsze, w odróżnieniu od firmy pożyczkowych wpisanych do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, często nie posiadamy żadnej wiedzy na temat danego przedsiębiorstwa. Po drugie, jeśli już znajdziemy ofertę dopasowaną do swoich potrzeb, umowa zawiera liczne luki, które okazują się w późniejszym czasie kluczowe i mogą rzutować na spłatę długu. Choć brak przejrzystych zasad dotyczących warunków kredytowania jest karalny, prywatne firmy dobrze się z tym kryją stosując przeróżne fortele i kruczki trudne do wyłapania przez potencjalnych klientów.
 

Kredyt po zastaw w sprawdzonej instytucji

Jak wspomniano wcześniej, zaciąganie pożyczek na spłatę zaległych zobowiązań finansowych stanowi niemałe zagrożenie dla osoby zadłużonej. Jednak perspektywa skorzystania z tej opcji bywa na tyle kusząca, że często rozważamy ów ostateczny krok. Dlatego tak wiele firm udzielających kredyty dla zadłużonych funkcjonuje w internecie. Zawsze znajdą się klienci w rozpaczliwej sytuacji materialnej gotowi wiele poświęcić by spłacić swoje długi. Niestety często padają ofiarami oszustów. By uniknąć nieuczciwych kredytodawców świadczących pożyczki pod zastaw warto uprzednio porównać produkty finansowe różnych prywatnych jednostek i wybrać taką, która nie przywłaszczy sobie naszej własności. Grupa Inwestycyjna Safe House reklamująca się na stronie http://inwestum.com.pl oferuje kredyty pod zastaw nieruchomości na korzystnych warunkach. Nie wymaga od swoich klientów wymeldowania oraz, co najistotniejsze, nie przywłaszcza danej nieruchomości. Jedyny ślad posiadania zobowiązania finansowego w firmie to wpis do księgi wieczystej. Pamiętajmy jednak, że w przypadku nieuregulowania pożyczki mieszkanie lub dom może zostać nam odebrane. Zatem jeszcze raz podkreślamy by nie rozważać możliwości spłaty długów zaciągnięciem kolejnego kredytu. Właściwe gospodarowanie pieniędzmi oraz dbanie o domowy budżet jest najskuteczniejszym sposobem prowadzącym do uniknięcia spirali długów.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
O co idzie bój?

O co idzie bój?

Jak w pierwszym roku będzie funkcjonowała reaktywowana Szkoła Podstawowa nr 4? Czy gmina ubiega się o środki zewnętrzne na wdrożenie reformy oświatowej? Ile etatów ubędzie (a może przybędzie)? Jak widać, zmiany w oświacie to niezmiennie gorący temat w naszym mieście. Te pytania padły na ostatniej sesji rady miejskiej.
zobacz więcej
Czy Sylaba zostanie w Hutniku? (foto)

Czy Sylaba zostanie w Hutniku? (foto)

Trudne rozmowy na linii Sylaba – dyrekcja Hutnika. Chodzi już nie tylko o obniżenie etatów instruktorkom, ale też przyszłość rewii: czy nadal będzie jedną z artystycznych form domu kultury, czy może już prywatną działalnością. Chodzi o prawo do decydowania w kwestiach organizacyjnych zespołu. - Prawo do Sylaby jest głęboko w pani – na wtorkowym spotkaniu do założycielki rewii Ireny Zdunek zwróciła się zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Musicie się państwo zastanowić, czy chcecie się tym prawem podzielić, czy chcecie mieć je na wyłączność.
zobacz więcej
Nie wstydzę się, zamierzam nadal tworzyć disco polo (foto)

Nie wstydzę się, zamierzam nadal tworzyć disco polo (foto)

Dawid Kulesza, lider formacji „Dejw” jest wschodzącą gwiazdą sceny disco polo. Ten utalentowany i sympatyczny chłopak, mimo młodego wieku, osiąga coraz większy sukces. Warto wspomnieć, że pod swoimi teledyskami na YouTube ma już ponad milion wyświetleń. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest singel „Petarda”, pod teledyskiem zebrały się już ponad 4 miliony wyświetleń. Dawid nie tylko jest zaangażowany w muzykę disco polo, jest również dj-em, prowadzi studio muzycznie, gdzie - jak się dowiedzieliśmy - produkuję muzykę, którą sprzedaję innym artystom.
zobacz więcej
Reaguj na zagrożenia!

Reaguj na zagrożenia!

- to jedno z haseł Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą Internetu każdy może zgłosić zagrożenie w swojej okolicy. Na reakcję policja ma trzy dni. W ciągu pierwszych dni funkcjonowania nowego systemu na mapę powiatu wyszkowskiego mieszkańcy nanieśli ok. 30 zagrożeń.
zobacz więcej
Zitcom