Kredyt gotówkowy – czym jest i dla kogo jest przeznaczony?

Wydarzenia

Kredyt gotówkowy – czym jest i dla kogo jest przeznaczony?

02.06.2020
autor: materiał zewnętrzny
Kredyt gotówkowy jest jedną z najpopularniejszych współczesnych form finansowania, a jednocześnie jest prawdopodonie tą najbardziej powszechną. Jednak jaka dokładnie jest jego struktura i w jakich przypadkach po niego sięgać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.
 

Przybliżenie terminu

Termin kredytu gotówkowego tyczy się obustronnej umowy na linii pożyczkobiorca-pożyczkodawca odbywająca się na z góry ustalonych kryteriach. Zwykle wynika to z faktu, że pożyczkobiorca dokonuje transferu określonych płatności na rzecz pożyczkodawcy. Należy również pamiętać, że osoby fizyczne również mogą być kredytodawcami.

O czym trzeba pamiętać w trakcie zastanawiania się nad konkretnym kredytem gotówkowym? Na początku trzeba sobie ustalić kilka zagadnień. Po pierwsze – kwota, która jest nam potrzebna. Po drugie ustalmy, czy faktycznie jesteśmy w stanie spłacać comiesięczne raty. Zakładając, że czynności te zostały poczynione, pozostaje aspekt szacowania wysokości tychże oraz okresu spłaty zobowiązania.

Kalkulator rat kredytu gotówkowego. Źródło: expander.pl


Poruszmy jeszcze temat wymogów formalnych, a ściślej z braku lepszego słowa przymusu skrupulatnego zapoznania się z nimi. Zawierają one bowiem dane na temat minimalnego/maksymalnego progu kredytowego i czasu spłaty. Interesuje nas również czas na sprawdzenie wniosku kredytowego. Zalecana jest też znajomość wysokości prowizji dla banku, RRSO, oprocentowania kredytu i konsekwencji ewentualnych zaległości.
 

Grupy docelowe kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe powinni wybierać ci, którzy mają tymczasowe kłopoty finansowe, z których mimo wszystko w bliższej przyszłości są w stanie wyjść bez zaciągania innych pożyczek w celu spłaty starych. Zainteresowani powinni przykładać szczególną wagę do wysokości stóp procentowych. Co ważne, w przypadku kredytów gotówkowych nie trzeba podawać celu, na które zostaną one spożytkowane.

Podsumowanie

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zapoznać się z poszczególnymi propozycjami danych instytucji bankowych w kwestii kredytów gotówkowych cytatami różnych instytucji bankowych. Zaleca się jednak unikanie osobistych wizyt w bankach, aby ograniczyć ryzyko obniżenia scoringu BIK. Lepiej będzie wykorzystać dostępne w Internecie za darmo porównywarki ofert kredytowych, którymi można się posłużyć wszędzie pod warunkiem posiadania przy sobie telefonu komórkowego.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom