Koronawirus w DPS w Brańszczyku

Wydarzenia

Koronawirus w DPS w Brańszczyku

21.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Dwie osoby z personelu Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku zakażone COVID-19. W środę po południu przyszły wyniki rutynowych testów wykonanych wszystkim pracownikom… 8 maja.
 
Zakażeni czują się dobrze, nie mają żadnych dolegliwości. - Nikt ani z pracowników, ani mieszkańców nie ma żadnych objawów - uspokaja dyrektor DPS Jan Mroczkowski.
Teraz ponownie przebadane zostaną wszystkie osoby z personelu oraz pensjonariusze, którzy mieli kontakt z zakażonymi, w sumie ok. 90 osób. Od wyników zależy dalszy tok postępowania.
Zakażone osoby pracowały na dwóch oddziałach: jednym w budynku głównym i hostelu, który znajduje się w oddzielnym budynku. - Oba oddziały zostały „odcięte”, pracownicy zostali w pracy - informuje dyr. Mroczkowski. W domowej kwarantannie pozostają pracownicy (z rodzinami), którzy wczoraj po południu nie mieli akurat dyżurów.
DPS od dawna pracuje w szczególnym reżimie sanitarnym. Dyżury ustawiane są tak, by pracownicy nie mieszali się między oddziałami. Poza tym pracownicy mają zakaz pracy w innych zakładach pracy.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom