Koronawirus sparaliżował nasz szpital

Wydarzenia

Koronawirus sparaliżował nasz szpital

27.03.2020
autor:
Podajemy najnowsze informacje ze szpitala, który zawiesił działalność do czasu otrzymania wyników testów 20 osób z personelu. Placówka ma pod opieką 46 pacjentów. 
 
Informacja Starosty Powiatu Wyszkowskiego 
Starosta Powiatu Wyszkowskiego, zgodnie z informacją przekazaną przez dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie informuje, iż na terenie szpitala znajduje się obecnie 46 pacjentów, wszyscy są bezpieczni, nie mieli kontaktu z zakażoną wirusem SARS-CoV-2. Lekarka wyszkowskiego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii miała pozytywny kontakt z innym lekarzem zarażonym w sąsiedniej placówce szpitalnej. Ostatni dzień w pracy spędziła 20 marca, później po powzięciu informacji poddała się natychmiast obowiązkowej kwarantannie domowej. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie posiada już pełne dane i określenie osób z bliższego i dalszego kontaktu. Sanepid przeprowadza niezbędne procedury. Cały personel medyczny, który miał pośredni lub bezpośredni kontakt przebywa pod nadzorem, oczekując na wyniki testów genetycznych, które mają miejsca w Warsaw Genomics oraz laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Żelaznej. Lekarze, pielęgniarki, asystenci, którzy mieli kontakt są odizolowani od reszty i nie wykazują typowych objawów dla koronawirusa. 
Do tego momentu działalność szpitala została zawieszona co oznacza tymczasowe wyłączenie OAiIT, natomiast pozostałe obszary szpitala funkcjonują normalnie według wdrożonych wcześniej procedur związanych z epidemią. Warty odnotowania jest również fakt, iż bez personelu anestezjologicznego wykonywanie niektórych usług świadczonych przez szpital jest niemożliwe. Nie mogą być więc przyjmowani chociażby ranni w wypadkach, wymagający asysty specjalistów przygotowujących m.in. poszkodowanego do operacji, przeprowadzaniem i kontrolą znieczulenia.  
Dyrekcja SPZZOZ sytuację oficjalnie zgłosiła do wojewody. Jeśli wyniki testów 20 osób będą negatywne, szpital niezwłocznie wznowi pracę w ww. zakresie. Jeśli zaś przybędzie osób zarażonych, dyrekcja zobowiązana jest do podjęcia szybkich działań m.in. w sprawie wsparcia u służb Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w postaci personelu anestezjologicznego.
Starosta Powiatu Wyszkowskiego
Jerzy Żukowski 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom