Kontrolują, czy nosimy maseczki

Wydarzenia

Kontrolują, czy nosimy maseczki

14.08.2020
autor: Starostwo Powiatowe, opr. red.
Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, wyszkowscy policjanci i pracownicy sanepidu kontrolują, czy klienci i sprzedawcy w sklepach stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.
 
„W ostatnich tygodniach zauważyć można, że w sklepach i lokalach na terenie powiatu wyszkowskiego dużo osób nie respektuje obowiązujących obostrzeń” - czytamy w komunikacie starostwa powiatowego. - „Przypominamy, że przepisy sanitarne obowiązujące od 30 maja 2020 r. w dalszym ciągu nakładają na nas obowiązek zakrywania ust i nosa w galeriach, sklepach i instytucjach. Wiele osób, czując już przywilej możliwości poruszania się bez maseczek po ulicach, zapomina, że wchodząc do lokalu handlowego, usługowego lub galerii nadal musi zakrywać twarz. Pamiętajmy, że stan epidemii oraz wirus SARS-CoV-2 nadal istnieją.”
Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Łukasza Szumowaskiego, wyszkowscy policjanci i pracownicy sanepidu rozpoczęli kontrole w sklepach. Każdy, kto nie dostosowuje się do obecnych wymogów, popełnia wykroczenie i musi liczyć się z konsekwencjami. Policjanci prowadzący kontrole upominają, ale zdarzają się również mandaty karne.
Nie ma harmonogramu kontroli. Prowadzone są wyrywkowo, służby pojawiają się w sklepach, w których jest większa liczba osób.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Franciszek Józef Bieganowski honorowym obywatelem Gminy Wyszków (foto)

Od niedzieli Gmina Wyszków ma ośmiu honorowych obywateli – 12 listopada na uroczystej sesji radni podjęli uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa ppłk. Franciszkowi Józefowi Bieganowskiemu, od 1986 r. kapelmistrzowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. - Jest pan, panie kapelmistrzu dumą Wyszkowa, orkiestra pod pana batutą jest wizytówką Wyszkowa – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Nie spocznę na laurach i nadal, jeśli zdrowie i Bóg pozwoli, ze wszystkich sił będę służył swoją wiedzą i doświadczeniem mieszkańcom Wyszkowa – zadeklarował nowy honorowy obywatel. W części artystycznej wystąpiły Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i MOD OSP Wyszków.
zobacz więcej
INTERWENCJA: Na czyste łęgi tylko pieszo lub rowerem (foto)

INTERWENCJA: Na czyste łęgi tylko pieszo lub rowerem (foto)

W ubiegłym tygodniu wjazdy na wyszkowskie łęgi zagrodziły szlabany. Nie wszystkim się to podoba. - Czy w razie pożaru dojedzie straż? Wykopano rowy i nie ma nawet przejścia dla rowerzystów i pieszych – twierdzi nasz czytelnik.
Przedstawiciele wspólnoty gruntowej uspokajają, że służby ratunkowe klucze do szlabanów mają, a przejścia dla spacerujących będą. Liczą natomiast, że skończy się zaśmiecanie łęgów oraz rozjeżdżanie ich quadami i samochodami terenowymi.
zobacz więcej
Nowa siedziba ZUS

Nowa siedziba ZUS

Pod koniec roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie zamierza otworzyć nową siedzibę sali obsługi klientów przy ul. Chopina.
zobacz więcej
Pierwszy weekend wakacji na drogach

Pierwszy weekend wakacji na drogach

W pierwszy weekend wakacji policjanci odnotowali 11 kolizji. Jedną z nich spowodował nietrzeźwy kierowca.
zobacz więcej
Zitcom