Komu to przeszkadza? (foto)

Wydarzenia

Komu to przeszkadza? (foto)

17.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. czytelnik
Na ścieżce krajoznawczo-przyrodniczej nad Bugiem zniszczono jedną z tablic informacyjnych. To zresztą nie pierwszy akt wandalizmu w tym miejscu. Był już pożar i rajd na quadzie.
 
Przypomnijmy, że na wykonanie ścieżki na bulwarze imienia ppor. mar. Kazimierza Deptuły (na odcinku od ul. Pałacowej do zjazdu z ul. Komisji Edukacji Narodowej) gmina pozyskała unijne dofinansowanie. Jesienią teren został zagospodarowany, a ze ścieżki chętnie korzystają piesi i rowerzyści. Są tablice informacyjne, ławki, kosze na śmieci, gra edukacyjna, naturalne elementy sprawnościowo-zabawowe dla dzieci (tor przeszkód, szałas wiklinowy, tunel wiklinowy), wykonywana jest wycinka sanitarna oraz dodatkowa zieleń (drzewa, krzewy, łąki kwietne). W dwóch miejscach, narażonych na częste zalewanie i podsiąkanie, wykonane zostały podesty z pali i desek.
Niestety, wśród osób korzystających ze ścieżki nie brakuje wandali. W tym roku spłonął szałas, a ostatniej nocy ktoś zniszczył jedną z tablic informacyjnych. Ktoś próbował też pokonać drewnianą kładkę na motorze lub quadzie.
Po prostu wstyd!
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom