Komendant straży pożarnej ma zastępcę

Wydarzenia

Komendant straży pożarnej ma zastępcę

04.12.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Od 1 grudnia 2019 r. pełniącym obowiązki zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie jest bryg. mgr inż. Sławomir Pietrzak, który w wyszkowskiej komendzie pracuje 21 lat.
 
Sławomir Pietrzak ma 45 lat, pochodzi z Porządzia. W 1994 roku ukończył Technikum Radiowe w Pułtusku, w 1998 r. Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Jego kariera zawodowa związana jest z wyszkowską komendą, do której trafił 1 czerwca 1998 roku (wówczas była to Komenda Rejonowa PSP). Został dowódcą sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, a po czterech latach dowódcą zmiany. Od grudnia 2002 r. był kierownikiem sekcji ds. operacyjno-szkoleniowych. W styczniu 2007 r. został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG. W tymże 2007 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Finansów w Warszawie na kierunku dotyczącym służb ratowniczych. W 2016 r. przez 2 miesiące pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Wyszkowie.
- Przygoda ze strażą to nie tylko mój zawód, to pasja – mówił „Nowemu Wyszkowiakowi”.
29 listopada Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Bogdan Łasica, w obecności komendanta powiatowego mł. bryg. Marka Krzyżańskiego, powierzył bryg. Sławomirowi Pietrzakowi z dniem 1 grudnia 2019 r. pełnienie obowiązków zastępcy komendanta powiatowego PSP w Wyszkowie. Sławomir Pietrzak od grudnia jest też oficerem prasowym.
Zastępca Komendanta Powiatowego nadzoruje: wydział operacyjny, sekcję ds. kwatermistrzowsko-technicznych, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom