Kółka do wózka widłowego – jak wyglądają?

Wydarzenia

Kółka do wózka widłowego – jak wyglądają?

20.09.2018
autor: Red.
Wózek widłowy to pojazd, bez którego wielu trudno wyobrazić sobie przestrzeń hali produkcyjnej lub magazynu.  To trudna sztuka przede wszystkim dla pracowników takich miejsc – ponieważ wózek widłowy bardzo znacząco ułatwia wykonywanie wielu czynności, jakie składają się na dzień pracy w takich przestrzeniach. Taki pojazd nie jest już wprawiany w ruch siłą obsługującego go osoby, ale dzięki zamontowanemu silnikowi.

Już obecność tego elementu mówi, że wózek widłowy, znacznie bardziej niż wózek, przypomina mały i zgrabny ciągnik. W konsekwencji, składa się z elementów, których można spodziewać się w pojazdach, a więc znacznie bardziej złożonych kół.

Kółka do wózka widłowego – jak je skomponować?

Wspomniana obecność silników w wózkach widłowych, jest już sygnałem tego, że takie urządzenia potrzebują również specjalnego rodzaju kół – kół napędowych. Felgi takich kół mogą być wykonane z różnego rodzaju, wytrzymałych materiałów i tworzyw. Rolki nośne do wózków widłowych są zazwyczaj wykonane z metalowej piasty. Gdy koło nie potrzebuje opony, jego konstrukcja jest uzupełniana przez substancję syntetyczną, która powleka powierzchnię toczną.

Wszystkie elementy składowe danego koła, a zwłaszcza wykończenia ich powierzchni tocznych, zależą przede wszystkim od tego, w jakim miejscu ma być użytkowany dany wózek widłowy. Inne tworzywa trzeba brać pod uwagę, gdy mowa o wózku pracującym w chłodni, inne – gdy ma się on poruszać po hali, gdzie podłoga może być zabrudzona różnego rodzaju substancjami chemicznymi, na przykład rozpuszczalnikami. Zajmując się bardziej złożonymi kołami, trzeba pamiętać też o:

  • osiach,
  • łożyskach,
  • pokrywach.
  • innych elementach składowych, bez których koła nie mogłyby dobrze funkcjonować.

Kółka do wózka widłowego zazwyczaj potrzebują też jeszcze jednego ważnego elementu – mowa tu o oponach. To dzięki oponom koło pojazdu pewniej trzyma się podłoża, przez co cały wózek porusza się stabilniej. Co więcej, gumowa powłoka ma świetne właściwości amortyzujące – pochłania wstrząsy, jakie powstają podczas gdy koło jest wprawiane w ruch. Także w asortymencie opon znajduje się szeroki wybór – mogą one bowiem wyróżniać się jakimiś szczególnymi cechami, na przykład tym, że użyta do ich produkcji guma nie brudzi podłoża, po którym opona się porusza. W ofercie wielu firm znajdują się także opony z gumy bardzo elastycznej czy wyjątkowo skutecznie amortyzującej drgania. Jak to w przypadkach wielu zakupów – ostateczny wybór zależy od tego, jakie potrzeby i preferencje ma osoba szukająca części do konkretnego wózka widłowego.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Tragiczna droga

Tragiczna droga

Droga krajowa nr 62 na wysokości Kamieńczyka to jeden z najtragiczniejszych odcinków. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zmniejszyć dozwoloną prędkość, ale decyzji w sprawie barier energochłonnych jeszcze nie podjęła.
zobacz więcej
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej
Zasłużeni dla pożarnictwa (foto)

Zasłużeni dla pożarnictwa (foto)

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. mazowieckiego dwoje pracowników Starostwa Powiatowego zostało odznaczonych medalami Za zasługi dla pożarnictwa. 
zobacz więcej
Znowu poczuli klimat „Norwida” (foto)

Znowu poczuli klimat „Norwida” (foto)

II Dzień Absolwenta, organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Norwida odbył się 15 listopada. Jego pierwszą odsłoną był wrześniowy koncert „Uczniowie i absolwenci LO grają i śpiewają”. Natomiast w piątek 18 absolwentów – naukowcy, sportowcy, studenci, artyści – przekroczyło znowu mury swojej szkoły, by spotkać się z licealistami.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane