Kolejne wypadki na pasach!

Wydarzenia

Kolejne wypadki na pasach!

30.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnych wypadków na przejściach dla pieszych, na ul. Pułtuskiej i znów na I AWP. W obu przypadkach autami kierowały kobiety, również kobiety zostały potrącone.
Do wypadku na ul. I AWP doszło 26 stycznia ok. godz. 5. Kierująca samochodem VW touran potrąciła przechodzącą po pasach 44-letnią mieszkankę Wyszkowa. Ranna piesza została przetransportowana do szpitala.
Podobny wypadek wydarzył się w sobotę 28 stycznia ok. godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Pułtuskiej i 1 Maja. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca BMW 19-letnia mieszkanka Wyszkowa potrąciła kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych kobietę. 69-latka doznała ogólnych potłuczeń ciała. - Do wypadku mogła przyczynić się jazda z zamarzniętymi szybami samochodu, których kierująca nie oczyściła przed ruszeniem w drogę – dodaje rzecznik wyszkowskiej policji st. sierż. Marta Gierlicka.
Z zapisów art. 66 prawa o ruchu drogowym wynika obowiązek takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także samochodów, które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną widoczność z powodu zamrożonej szyby. Poruszanie się takimi pojazdami to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku