Kolejne potrącenia pieszych

Wydarzenia

Kolejne potrącenia pieszych

20.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
26 i 52 lata mają mężczyźni potrąceni w weekend w Dębinkach i Wyszkowie. Na szczęście wypadki nie skończyły się tragicznie. 
W piątek 17 listopada ok. godz. 16 w Dębinkach na ul. Norwida potrącony został 26-letni mieszkaniec gm. Tłuszcz. Jak wynika ze wstępnych informacji, mężczyzna szedł prawą stroną jezdni, a potrąciła go 21-letnia kobieta kierująca VW polo. Na szczęście pieszy nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie trzeźwości 26-latka wykazało ponad 2 promile, kierująca była trzeźwa.
Z obrażeniami do szpitala trafił natomiast 52-letni mieszkaniec gminy Wyszków – ofiara wypadku, do którego doszło w niedzielę 19 listopada rano na ul. Pułtuskiej. Jak wynika z pierwszych informacji, mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych przez 45-letnią kobietę kierującą renaultem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Policjanci przypominają kierującym, że znak D-6 „przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia, ale także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności.
Zachować ostrożność muszą także piesi. Na pasach mają pierwszeństwo, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Warto więc, przed wejściem na jezdnię, zatrzymać i rozejrzeć. Policjanci zachęcają także do używania elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszych.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom