Kochasz dzieci! Nie pal śmieci! (foto)

Wydarzenia

Kochasz dzieci! Nie pal śmieci! (foto)

15.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- apelowały wyszkowskie przedszkolaki podczas wtorkowego happeningu. Gdyby tak jakość powietrza zależała od ich zaangażowania i radości, jaką włożyły w akcję…
 
Na zaproszenie Przedszkola nr 9 do udziału w happenigu odpowiedziały inne wyszkowskie placówki. Dzieci, pod okiem wychowawczyń, przygotowały się znakomicie. Były kolorowe transparenty i głośne okrzyki, m.in. „Nie pal w piecu byle czego. Zrób dla świata coś dobrego”, „Kochasz Wyszków! Kochasz dzieci! Nie pal śmieci!”, „Nie pal śmieci. Nie truj dzieci”, „Czyste powietrze w naszych rękach”, „O powietrze czyste dbamy. Chęć na długie życie mamy”, „Palisz śmieci - trujesz dzieci”.
Wesoły korowód dzieci w centrum miasta zwracał uwagę przechodniów. Oby tylko skłonił do refleksji i zmiany złych nawyków, przez które w rozpoczętym już sezonie grzewczym wyszkowskie osiedla toną w smogu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Usiłował zabić żonę

Usiłował zabić żonę

Nawet dożywocie grozi 26-latkowi, który w ubiegłym tygodniu zaatakował swoją żonę, ostrym narzędziem zadał jej kilka ciosów. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.
zobacz więcej
Mikołaj, Maja, Lena

Mikołaj, Maja, Lena

- te imiona rodzice najczęściej wybierali dla swoich dzieci w 2016 r. W gminie Wyszków urodziło się 477 dzieci (o 109 mniej niż w 2015 r.) –  249 chłopców i 228 dziewczynek.
zobacz więcej
Żeby dąb rósł, żeby przypominał (foto)

Żeby dąb rósł, żeby przypominał (foto)

Na 156. rocznicę powstania styczniowego, dzięki porozumieniu zawartemu w połowie listopada ub. roku między Nadleśnictwem Wyszków (koordynator prac), Starostwem Powiatowym w Wyszkowie, Gminą Długosiodło i Gminą Rząśnik, został zabezpieczony rosnący przy drodze Porządzie - Sieczychy pochylony dąb, na którym w czasie powstań listopadowego i styczniowego Rosjanie wieszali powstańców.
zobacz więcej
PiS wygrało również w powiecie wyszkowskim

PiS wygrało również w powiecie wyszkowskim

Prawo i Sprawiedliwość wybory do Europarlamentu wygrało również w powiecie wyszkowskim, uzyskując 60,54% głosów. Partia wyraźnie wygrała we wszystkich gminach. Procentowo największego poparcia udzielili jej wyborcy w gminie Rząśnik.
Ostatecznych wyników w całym okręgu nr 5, który obejmuje kilka powiatów jeszcze nie ma, ale z mandatu na pewno może się cieszyć jedyny nasz mieszkaniec na listach Jarosław Kalinowski (Koalicja Europejska). Pewni mandatów mogą być także dwaj kandydaci PiS Adam Bielan i Zbigniew Kuźmiuk.
zobacz więcej
Zitcom