Kochasz dzieci! Nie pal śmieci! (foto)

Wydarzenia

Kochasz dzieci! Nie pal śmieci! (foto)

15.10.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
- apelowały wyszkowskie przedszkolaki podczas wtorkowego happeningu. Gdyby tak jakość powietrza zależała od ich zaangażowania i radości, jaką włożyły w akcję…
 
Na zaproszenie Przedszkola nr 9 do udziału w happenigu odpowiedziały inne wyszkowskie placówki. Dzieci, pod okiem wychowawczyń, przygotowały się znakomicie. Były kolorowe transparenty i głośne okrzyki, m.in. „Nie pal w piecu byle czego. Zrób dla świata coś dobrego”, „Kochasz Wyszków! Kochasz dzieci! Nie pal śmieci!”, „Nie pal śmieci. Nie truj dzieci”, „Czyste powietrze w naszych rękach”, „O powietrze czyste dbamy. Chęć na długie życie mamy”, „Palisz śmieci - trujesz dzieci”.
Wesoły korowód dzieci w centrum miasta zwracał uwagę przechodniów. Oby tylko skłonił do refleksji i zmiany złych nawyków, przez które w rozpoczętym już sezonie grzewczym wyszkowskie osiedla toną w smogu.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Chcesz pomóc w organizacji WOŚP? Przyjdź na spotkanie!

Chcesz pomóc w organizacji WOŚP? Przyjdź na spotkanie!

Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy w przyszłym roku zagra już po raz 25. Osoby zainteresowane pomocą przy organizacji jubileuszowego finału gmina Wyszków oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” zapraszają na spotkanie organizacyjne: w czwartek 10 listopada o godz. 18 do sali konferencyjnej urzędu miejskiego.
zobacz więcej
Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Samodzielna szkoła podstawowa lub połączenie z inną podstawówką – to dwa warianty, jakie gmina po reformie oświatowej przewiduje dla obecnego Gimnazjum nr 2. O przyszłości szkoły zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska rozmawiała w poniedziałek 19 września z zaniepokojonymi nauczycielami. – Nie twórzmy atmosfery konfliktu, jesteśmy po tej samej stronie – apelowała.
- Na żadną wojenkę z nikim nie idziemy – zapewniali nauczyciele.
zobacz więcej
Ratuszowa połączy dwie główne ulice

Ratuszowa połączy dwie główne ulice

Trwa przebudowa ul. Ratuszowej, która po pierwsze poprawi wizerunek centrum miasta, po drugie skomunikuje dwie główne ulice: Sowińskiego i 11 Listopada. Nowa organizacja ruchu przewiduje jednak pewne ograniczenia…
zobacz więcej
Chcesz wystąpić w teledysku?

Chcesz wystąpić w teledysku?

Chcesz wystąpić w teledysku promującym Gminę Wyszków i aktywny styl życia? Gmina Wyszków zaprasza wszystkich na bezpłatne zajęcia zumby w każdą sobotę czerwca w parku miejskim (plac asfaltowy) o godz. 12. Zajęcia poprowadzi licencjonowana instruktorka Joanna Zglec, która nauczy wszystkich prostej choreografii.
zobacz więcej
Zitcom