Kłopotliwy weekend na drogach (foto)

Wydarzenia

Kłopotliwy weekend na drogach (foto)

17.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KP PSP Wyszków, Elżbieta Szczuka
Wypadek, jedenaście kolizji drogowych i trzech nietrzeźwych kierujących - to bilans ostatniego weekendu na naszych drogach.
Do wypadku doszło w niedzielę 16 września kilka minut po godz. 20 w Somiance, na drodze krajowej nr 62. Jak wynika z pierwszych informacji uzyskanych przez policjantów na miejscu zdarzenia, skręcający w lewo kierowca hondy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą. Do szpitala przewieziono rannego kierowcę hondy.
Do dwóch kolizji na trasie S-8 w Turzynie doszło 16 września po godz. 21.20 i 17 września po godz. 5.30. Jak informuje straż pożarna, zderzyły się samochody osobowe i bus. „Do tych zdarzeń doszło w tym samym miejscu w przeciągu kilku godzin, na niebezpiecznym zwężeniu drogi S8, na kończącym się odcinku obwodnicy Wyszkowa, a początku rozbudowywanej części trasy” – dodają strażacy. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kolizje znacznie utrudniały jednak ruch i powodowały korki.
Do kłopotliwej kolizji doszło również w niedzielę przed godziną 16 na trasie S-8 w Gaju, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich ciągnął przyczepę kempingową. Nikt nie został ranny.
W weekend policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. W sobotę 30-letni mieszkaniec gm. Brańszczyk został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Białostockiej w Wyszkowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 1 promil.
Tego samego dnia w Łosinnie kierowca saaba zjechał do rowu i dachował. 50-latek miał ponad 2 promile. 
W niedziele patrol policji z posterunku w Długosiodle zatrzymał do kontroli motorowerzystę. Policjantów zaniepokoił tor jazdy mężczyzny. Jak się okazało, słusznie, bo miał prawie 2 promile. Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom