Kiermasz ze szczytnym celem

Wydarzenia

Kiermasz ze szczytnym celem

28.11.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Charytatywny kiermasz świąteczny organizowany jest w Szkole Podstawowej w Olszance. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie 13-letnie uczennicy Madzi Garbarczyk i nauczycielki Agnieszki Zawadzkiej.
 
Madzia jest mieszkanką Olszanki oraz uczennicą tamtejszej szkoły. W ubiegłym roku zachorowała na białaczkę limfatyczną, walczyła i pod koniec wakacji udało jej się wrócić do domu. Niestety, nie cieszyła się tym długo, bo na początku października choroba wróciła . Chemioterapia jest już niewystarczająca, a jedyną szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku. Nikt z najbliższej rodziny nie może być dawcą, a koszty leczenia są bardzo wysokie. 
O powrót do zdrowia walczy także nauczycielka szkoły w Olszance Agnieszka Zawadzka. Od czterech lat zmaga z rakiem jelita grubego. Po operacji i pierwszej chemioterapii okazało się, że rak dał przerzut do wątroby. Lekarze zdecydowali o drugiej operacji. Pod koniec 2016 r. okazało się, że choroba znowu zaatakowała. Pojawił się kolejny przerzut, tym razem w płucach. Pani Agnieszka trzeci raz znalazła się na sali operacyjnej. „Leczenie mnie wyczerpało. Z dnia na dzień zaczęło brakować mi sił. Mój przeciwnik okazał się bardzo silny. Mimo operacji i litrów chemii, wyniki nie pozostawiły złudzeń. Spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy - wznowa w jelicie i w płucach. Musiałam walczyć dalej. Rozpoczęłam radioterapię” - opisuje nauczycielka. - „Chemii lekarze nie chcieli mi już podawać, bo po wykonaniu badania szpiku kostnego okazało się, że jest on bardzo uszkodzony. Od pół roku przyjmuję lek Erbitux, który ma powstrzymać chorobę. Niestety, nie jest on refundowany. Wszystkie nasze oszczędności wyczerpały się. Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą. Pomóż mi w walce o życie! W domu czeka na mnie ukochana córeczka Patrycja.”
Kiermasz świąteczny rozpocznie się 8 grudnia o godz. 14. Będzie można nie tylko kupić piękne świąteczne ozdoby, ale też zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS, wziąć udział w loterii fantowej, zjeść pyszne ciasto.
Dodatkowo prowadzona będzie zbiórka artykułów higienicznych dla Madzi: podkładów higienicznych, majtek jednorazowych, chusteczek nawilżanych Dada lub Bambino, miękkich szczoteczek do zębów (każdą szczoteczkę Madzia może użyć tylko raz).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom